ОСТАННІ НОВИНИ НАШОЇ ГРОМАДИ

Дата: від до Скинути

На час війни призначити лікарняні можна на підставі листка на роздрукованому бланку: як подати заяву-розрахунок

Через бойові дії, ускладнену логістику і технічні обмеження, створення електронних лікарняних або видача паперових листків непрацездатності сьогодні можуть бути ускладнені.

10:24 11.04.2022

Прощання з героєм!

6 квітня 2022 року прийшла сумна звістка і в нашу громаду, загинув наш понінківчанин - Віталій Буш, 07.07.1976 року народження. Прощання з героєм відбудеться 9 квітня 2022 року о 9:30 вул.Івана Франка 79 , о 10:00 годині смт. Понінка, центральна площа.

19:26 08.04.2022

Диспансеризація

Полонська районна державна лікарня ветеринарної медицини організовує з 04 квітня 2022 року по 20 травня  весняну диспансеризацію тварин у стм. Понінка та селах Понінківської ОТГ для  проведення діагностичних досліджень і щеплень великої рогатої худоби, а також надання рекомендацій  щодо утримання, годівлі  та догляду сільскогосподарських тварин   в господарствах особистого користування.

16:24 04.04.2022

Лептоспіроз: у чому небезпека та як запобігти захворюванню

У Хмельницькій області протягом 2021 року на лептоспіроз захворіли 4 особи, на щастя, без летальних наслідків. Під час епідрозслідування випадків захворювання встановлено: причиною інфікування 2 громадян могли стати гризуни в домогосподарствах, у 2 інших – ловля та розробка риби поблизу водойм. За 3 місяці 2022 року, станом на 31 березня, зафіксовано уже 3 випадки лептоспірозу, усі — серед внутрішньо переміщених осіб.

12:36 04.04.2022

У теперішніх умовах спалювання трави – це злочин проти довкілля, який може розцінюватися і як диверсії, і як мародерство.

В зв’язку з підвищенням температури повітря знову набуває актуальності питання пожеж в екосистемах. Пожежі – найбільш масові і розповсюджені лиха: вони відбуваються практично в усіх районах нашої області, особливо в теплу пору року у лісах, на торф’яниках, полях, у житлових будівлях і на промислових підприємствах. Пожежами в екосистемах завдається величезна шкода ґрунтам, рослинному та тваринному світу. Такі випалювання погіршують якість ґрунтів та призводять до змін видового складу рослинності. У вогні гинуть корисні комахи, які зимували у верхніх шарах ґрунту, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосферного повітря. Шкода від спалювання сухої трави та опалого листя вкрай небезпечна. Спалювання листя призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. До складу диму від спалювання сухої рослинності та її залишків входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Крім того, з димом у повітря вивільняються діоксини - одні з найбільш отруйних для людини речовин. У 90% випадків причина виникнення лісових пожеж – людина, яка необережно поводиться із вогнем у лісі, у місцях роботи і відпочинку, не звертає уваги на необхідність суворого дотримання правил протипожежної безпеки. Найбільш небезпечними є лісові пожежі, причиною виникнення яких є необачна дія людини (розведення вогнища і необережне поводження з ними, сільськогосподарські палі, використання несправної техніки та агрегатів, грозові розряди, самозагорання торфу тощо).

14:06 28.03.2022

Трудові відносини в умовах воєнного стану

Президентом України підписано Закон, яким адаптовано трудові відносини під реалії війни – Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» https://bit.ly/3JCc5pB. Він набуває чинності наступного дня після публікації, тобто 24 березня. Закон визначає нові правила трудових відносин працівників усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами.

15:17 24.03.2022

Про правовий статус добровольців територіальної оборони

Нещодавно добровольці Сил територіальної оборони визнані учасниками бойових дій (відповідний закон тут https://bit.ly/3JyuDar), отже, вони матимуть право на безоплатну вторинну правову допомогу. Це значить, що юристи системи БПД та адвокати, що з нею співпрацюють, безоплатно представлятимуть їхні інтереси в суді, складатимуть документи процесуального характеру (детальніше про це в ЗУ https://bit.ly/3dSxQBa)

15:16 24.03.2022

Відповідальність за підпал сухої трави та опалого листя

13 квітня 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу», яким внесено зміни до статтей 77 та 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП).

15:15 24.03.2022