Положення про комісію
Додаток
рішення виконавчого комітету Понінківської селищної ради
від 18.09.2024р. №558
ПОЛОЖЕННЯ
про комісію з питань надання матеріальної грошової допомоги
І. Загальні положення
-
Комісія з питань надання матеріальної грошової допомоги (далі - Комісія) утворюється виконавчим комітетом Понінківської селищної ради з метою розгляду звернень громадян щодо надання матеріальної допомоги та визначення сум матеріальної допомоги заявникам, які звернулися із відповідною заявою.
-
Кількісний та персональний склад Комісії затверджується рішенням виконавчого комітету Понінківської селищної ради.
-
Одноразова матеріальна допомога надається за рахунок коштів селищного бюджету громадянам, які зареєстровані та/або постійно проживають на території Понінківської громади (с-ще Понінка, с.Лодзянівка, с.Липівка, с.Буртин, с.Новаки, с.Залісся, с.Лісне)
-
Комісія у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про звернення громадян», «Про адміністративну процедуру», постановами Верховної Ради України і Кабінету Міністрів України, іншими підзаконними актами, рішеннями селищної ради та її виконавчого комітету, а також цим Положенням.
ІІ. Основні завдання та функції Комісії
-
Основним завданням Комісії є розгляд звернень громадян щодо надання матеріальної грошової допомоги.
-
Відповідно до покладених на неї завдань Комісія розглядає заяви громадян з питань надання матеріальної допомоги, вивчає відповідність долучених до них документів, розглядає подані матеріали.
-
Матеріальна допомога надається за умови настання непередбачених надзвичайних ситуацій: на проведення медичних операцій; особам, які потребують довготривалого та дорого вартісного лікування, особам, які потерпіли від наслідків пожежі, стихійного лиха; мобілізованим громадянам; сім’ям військовослужбовців, що загинули (померли внаслідок отриманих після введення воєнного стану поранень, травм), які брали безпосередню участь у бойових діях або забезпечували здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів; у зв’язку з пораненням (контузією, травмою, каліцтвом), пов’язаним із захистом Батьківщини, в інших особливих обставинах, якщо сім’я не може подолати складну життєву ситуацію без сторонньої допомоги та ін.
-
Для розгляду питання про виділення матеріальної допомоги обов’язково надається наступні документи:
- особиста заява, або заява від члена сім’ї, в якій вказується прізвище, ім’я, по-батькові заявника, його адреса, номер телефону (за наявності) та мотиви звернення;
- копія паспорту;
- витяг з реєстру територіальної громади про місце проживання;
- документ, що підтверджує постійне фактичне проживання;
- копія ідентифікаційного номеру;
- номер банківського розрахункового рахунку.
Крім того, для розгляду питання про виділення матеріальної допомоги надаються:
- на лікування та операцію - довідка медичного закладу;
- на ліквідацію наслідків, заподіяних пожежею - акт пожежної частини про пожежу, яка сталася;
- копію посвідчення про право на пільги (за наявності);
- документ, що підтверджує перебування на військовій службі (за поточний рік);
- документ, що підтверджує необхідність лікування або реабілітації (для військовослужбовці);
- акт обстеження матеріально побутових умов, складений депутатом Понінківської селищної ради та завірений у встановленому законом порядку (за потреби);
- довідки про доходи членів сім'ї за останні 6 місяців, що передують місяцю звернення;
- інші документи, що підтверджують настання особливих життєвих обставин (за потреби).
5. Розмір матеріальної допомоги визначається виходячи з обставин, що склалися, враховуючи рівень забезпечення сім’ї.
6. Комісія розглядає матеріали з питань надання матеріальної допомоги мешканцям Понінківської селищної ради (ТГ) відповідно до Порядку надання матеріальної допомоги мешканцям Понінківської селищної ради (ТГ), затвердженого рішенням виконавчого комітету.
ІІІ. Права Комісії
-
Відповідно до діючого законодавства співпрацювати з відділами виконавчого комітету селищної ради, залучати до розгляду питань керівників та спеціалістів підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та громадян.
-
Отримувати інформацію та матеріали, необхідні для діяльності Комісії в порядку, передбаченому чинним законодавством.
-
В разі необхідності запрошувати заявників на засідання Комісії.
-
Організовувати у разі потреби перевірки на місцях фактів, викладених у заявах громадян.
-
Вчиняти інші дії, які є необхідними для виконання покладених на неї завдань та не суперечать чинному законодавству і цьому Положенню.
-
Подавати виконавчому комітету селищної ради пропозиції щодо призначення сум матеріальної допомоги заявникам.
-
Подавати виконавчому комітету селищної ради пропозиції щодо відмови в наданні матеріальної допомоги заявникам.
ІV. Організаційна основа діяльності Комісії
-
Керівництво комісією здійснює голова комісії.
-
Організаційною формою роботи комісії є засідання, які проводяться не рідше одного разу на місяць у разі подання заяв про надання матеріальної допомоги. Позачергові засідання комісії проводяться у разі потреби.
-
Засідання комісії скликаються та проводяться головою комісії. У разі відсутності голови комісії, або неможливості з поважних причин виконання своїх обов’язків, засідання проводиться секретарем комісії.
-
Засідання комісії є правомочним, якщо на ньому присутні не менше половини складу комісії.
-
Секретар комісії забезпечує підготовку матеріалів для розгляду на комісії.
-
Поточну роботу, діловодство комісії здійснює секретар комісії. У разі його тимчасової відсутності (перебування у відпустці, відрядженні, на лікарняному), на термін відсутності обов’язки секретаря можуть бути покладені на будь-кого з членів комісії. Відповідне рішення приймається на засіданні комісії простою більшістю голосів членів комісії, присутніх на засіданні і оформляється протоколом.
-
Члени комісії беруть участь у роботі особисто на громадських засадах. До участі у роботі комісії можуть залучатися за згодою депутати Понінківської селищної ради, а також інші особи.
-
Рішення комісії приймаються відкритим голосуванням більшістю голосів присутніх на засіданні. У разі рівного розподілу голосів, голос головуючого на засіданні комісії є вирішальним.
-
Розмір допомоги визначає комісія у кожному конкретному випадку залежно від складності проблеми заявника.
-
Рішення комісії має рекомендаційний характер та оформляється протоколом, який підписується головою та секретарем комісії.
-
Примірник протоколу комісії передається виконавчому комітету селищної ради для врахування при прийнятті рішення про надання матеріальної допомоги.
Керуюча справами виконавчого комітету Лариса ЛЕВЧУК