Працевлаштування людей з інвалідністю

З початку року 3,8 тисяч людей з інвалідністю скористалися послугами Хмельницької обласної служби зайнятості. Забезпечено роботою 1 тисяча осіб з інвалідністю, з них 57% - мешканці сільської місцевості, 34% - жінки, 9% - молодь до 35 років. У громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 141 людина з інвалідністю, професійне навчання проходила 221 особа цієї категорії.

ТОП-10 вакансій від Хмельницької обласної служби зайнятості

З початку року понад 4 тисячі роботодавців поінформували Хмельницьку обласну службу зайнятості про потребу у кваліфікованих працівниках. Популярними залишаються професії у сферах торгівлі і послуг, транспорту, сільського господарства та переробної промисловості.

Ринок праці Хмельниччини

У січні-жовтні 2022 року послугами Хмельницької обласної служби зайнятості скористалися 37,6 тисяч громадян. Про потребу у кваліфікованих працівниках в області поінформували понад 4 тисяч роботодавців. Завдяки злагодженій співпраці між роботодавцями та службою зайнятості 61,6% вакансій було укомплектовано.

Законодавчі зміни у сфері зайнятості населення

Сфера зайнятості продовжує адаптуватися до нових викликів у бік підвищення ефективності активних програм та доступності надаваних послуг. Відтак Закон України  № 2622-IX від 21.09.2022 року містить нові підходи до стимулювання зайнятості населення. Розглянемо декілька з них.

В Україні запровадили нові правила працевлаштування іноземців: що змінилося!

Починаючи із 15 жовтня 2022 року діє Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні і надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном» від 21.09.2022 р. № 2623-IX https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2623-20#Text.

Що робити, коли мобілізують зареєстрованого безробітного?

Громадянам, які були мобілізовані до лав армії України, зберігають робоче місце та посаду. Однак, якщо людина мала статус безробітного - її знімають з реєстрації у центрі зайнятості. Адже, згідно чинного законодавства українці, які проходять військову службу, належать до зайнятого населення. А тому реєстрація у службі зайнятості припиняється.

Запуск єдиного порталу вакансій!

Забезпечити роботою українців в умовах війни можливо, лише працюючи злагоджено, об’єднавши зусилля всіх зацікавлених сторін - бізнесу, держави та шукачів роботи.

єРобота: Своя справа

З метою розширення або започаткування власної справи, створення нових робочих місць, вже 2,5 місяці реалізовується урядова програма «єРобота: Своя справа». Відповідно до умов програми учасники можуть отримати грант до 250 тисяч гривень на придбання обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, послуги пов’язані з виробництвом продукції, наданням послуг, маркетингу, оренди обладнання тощо.

Завдяки Хмельницькій обласній службі зайнятості працевлаштовано 9400 осіб

З початку року 3,5 тис. роботодавців поінформували службу зайнятості про потребу у кваліфікованих працівниках в області. У базі даних Хмельницької обласної служби зайнятості налічувалось 13,9 тис. вакансій. Середній розмір оплати праці становив 8158 грн.