ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА ІНСПЕКЦІЯ

Податківці застерігають уникати помилок при сплаті платежів                            до бюджету

Під час оперативного обліку платежів в податкових органах окремі суми надходжень податків та зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, залишаються не рознесеними в індивідуальну картку платника податків з-за неможливості ідентифікації платника у зв’язку з неправильним заповненням реквізитів платіжних документів.

14:51 26.07.2021

Державний реєстр РРО оновлено

Головне управління ДПС у Хмельницькій області повідомляє, що ДПС України наказом від 15.07.2021 №698 затвердила у новій редакції Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій. Відповідні зміни внесено до наказу ДПС України від 21.12.2020 №744 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій».

11:21 26.07.2021

Про зміну засновників юридичної особи повідомляйте контролюючі органи

Головне управління ДПС у Хмельницькій області звертає увагу платників податків, що  відповідно до п. 66.1 ст. 66 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) підставами для внесення змін до облікових даних платників податків є, зокрема:

11:13 26.07.2021

Який орган видає дозвіл на спеціальне водокористування та затверджує ліміти використання води?

Головне управління ДПС у Хмельницькій області інформує, що згідно з частиною першою ст. 49 Водного кодексу України від 06 червня 1995 року № 213/95-ВР зі змінами і доповненнями (далі – ВКУ) спеціальне водокористування є платним та здійснюється на підставі дозволу на спеціальне водокористування.

12:55 23.07.2021

З 21 липня 2021 року набрали чинності закони щодо одноразового декларування

ГУ ДПС у Хмельницькій області інформує, що 21.07.2021 набрали чинності закони України від 15 червня 2021 року № 1539-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» (далі – Закон № 1539) та № 1542-ІХ «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України у зв’язку із внесенням змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» (далі – Закон №1542). Зазначені закони опубліковано в офіційному виданні «Голос України» від 20.07.2021 № 134.

12:17 23.07.2021

Хто може сплатити борг за підприємство або ФОП?

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що відповідно до пп. 16.1.4 п. 16.1 ст.16 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податків зобов’язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених ПКУ та законами з питань митної справи.

12:05 15.07.2021

Переобладнали транспортний засіб: які документи потрібні для податкової знижки

Головне управління ДПС у Хмельницькій області нагадує, що громадяни мають право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника ПДФО за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень  п п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично здійснені ними протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником ПДФО у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові ПДФО, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива (п.п. 166.3.7 п. 166.3 ст. 166 ПКУ).

12:03 15.07.2021

Актуальна інформація для нотаріусів

ДПС інформує, що нотаріус щокварталу в порядку, встановленому розділом ІV Податкового кодексу України (далі – ПКУ), подає до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про посвідчені ним протягом звітного кварталу договори купівлі-продажу (міни) між фізичними особами, включаючи інформацію про ціну таких договорів та розмір сплаченого податку у розрізі кожного договору. Норми визначені п. 172.4 ст. 172, п. 173.4 ст. 173, п. 174.4 ст. 174 ПКУ.

11:52 15.07.2021

Сезонні або тимчасові робітники

Головне управління ДПС у Хмельницькій області звертає увагу платників, що на сьогодні в Україні є чинними (у частині, що не суперечить Конституції України та законодавству України) Указ Президії Верховної Ради СРСР від 24.09.1974 № 310-ІХ «Про умови праці робітників і службовців, зайнятих на сезонних роботах» в редакції від 04.04.1991 та Указ Президії Верховної Ради СРСР від 24.09.1974 № 311-ІХ «Про умови праці тимчасових робітників і службовців» в редакції від 04.04.1991. Відповідно до норм Указу № 310 сезонними вважаються працівники, що виконують сезонні роботи – роботи, які внаслідок природних і кліматичних умов виконуються не увесь рік, а протягом певного періоду (сезону), що не перевищує шести місяців. Перелік сезонних робіт наведений у Списку сезонних робіт і сезонних галузей, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 1997 року   № 278 зі змінами.

11:46 15.07.2021