Стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу

ГУ ДПС у Хмельницькій області інформує, , що контролюючий орган має право здійснювати заходи щодо погашення податкового боргу шляхом стягнення коштів, а у разі їх недостатності – шляхом продажу майна зазначеного платника податків, що перебуває у податковій заставі.

Чи можна подати заяву про часткову неможливість виконання податкових обов'язків?

Звертаємо увагу, що ДПС України надано відповіді на деякі питання, які виникають при виконанні Наказу Міністерства фінансів України від 29.07.2022 № 225 «Про затвердження Порядку підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов’язків, визначених у підпункті 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України».

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

 Чи є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, виробничі будівлі, що використовуються як адміністративно-побутові, для конторських та адміністративних цілей (офісні)

Ставки збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування

Відповідно до п. 8 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – Збір) щодо задекларованих об’єктів визначається шляхом застосування до бази для нарахування Збору, визначеної згідно з п. 7 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ, ставок у розміра, встановлених у підпунктах:

Про право стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу без рішення суду

ГУ ДПС у Хмельницькій області нагадує, що контролюючий орган має право здійснювати заходи щодо погашення податкового боргу шляхом стягнення коштів, а в разі їх недостатності – шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Звертаємо увагу, що Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914-ІХ уточнено процедуру, згідно з якою стягнення коштів здійснюється за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу у випадку, коли податковий борг виник в результаті несплати самостійно задекларованих платником податків сум. Увага! Таке стягнення, здійснюється без звернення до суду. Крім того, зазначеним документом скасовано умову, яка дозволяла контролюючому органу застосовувати зазначену процедуру виключно після того, коли сума податкового боргу перевищить 5 мільйонів гривень. Отже, відтепер стягнення можливе без обмеження по сумі податкового боргу. При цьому, стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу, що виник в результаті несплати сум грошових зобов’язань, які донараховані за результатами контрольно-перевірочної роботи, буде здійснюватися, як і раніше, на підставі рішення суду..

Податкова амністія: яким чином декларант може скористатися правом одноразового добровільного декларування у разі наявності у нього коштів у готівковій формі

В Головному управлінні ДПС у Хмельницькій області звертають увагу громадян, що скористатись правом на податкову амністію можна до 1 березня 2023 року. Відповідно до п.п. «г» п. 5 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктами декларування не можуть бути, зокрема, кошти в національній та іноземній валютах, які на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації перебувають у готівковій формі.  Разом з тим, п. 9 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ передбачено, що для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування декларант має розмістити кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі та/або банківських металах на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України (далі – спеціальні рахунки) до подання Декларації. Декларант з метою забезпечення виконання положень п. 9 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ звертається до банку для відкриття спеціального рахунку. Порядок відкриття, закриття, зарахування коштів на спеціальний рахунок і здійснення контролю за операціями за таким рахунком встановлюються Національним банком України. Таким чином, декларант, який бажає задекларувати кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі, повинен до подання Декларації розмістити такі кошти на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України.

Чи є платником земельного податку підприємець - єдинник за земельні ділянки, які надавалися йому як фізичній особі (право власності оформлено на фізособу) та використовуються за призначенням для провадження господарської діяльності?

Полонська ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій області інформує, що в окремих випадках підприємець, який обрав спрощену систему оподаткування  звільняється від сплати земельного податку (в т. ч. обов’язку нарахування, подання податкової звітності із земельного податку).

ПЗ «Програмний реєстратор розрахункових операцій» можна завантажити з вебпорталу ДПС

Суб’єкт господарювання може завантажити програмне забезпечення «Програмний реєстратор розрахункових операцій» скориставшись вебпорталом Державної податкової служби України за посиланням: Головна>БАНЕР>Програмні РРО>Програмний реєстратор розрахункових операцій.