Відповідальність за нез’явлення за повісткою

Повістка – документ, який видається на ім’я конкретної особи та визначає її обов’язок  з’явитись у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) у визначений час.

Розмір аліментів на утримання дітей та порядок їх стягнення

Аліменти на утриманнядитини є однією з обов’язкових форм участібатьків у життіїхдітей. Обов’язокзісплатиаліментівпокладається законом на того з батьків, якийпроживаєвіддитиниокремопіслярозлученнясімейної пари. Право на отриманняаліментіввиникає в дитини з моменту їїнародження і триваєдо моментудосягненнядитиноюповноліття, або до досягнення нею 23 років, у випадкуякщо особа продовжуєнавчання і у зв’язку з цимпотребуєматеріальноїдопомоги.

Права громадян гарантовані державою в умовах воєнного стану

Захист законних прав і свобод громадян є одним із ключових обов’язків держави. Однак існують ситуації, коли їх обмеження є невідворотним і здійснюється виключно у спосіб та за допомогою засобів, передбачених чинним законодавством. Стаття 64 Конституції України встановлює виключення, за яких можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод людини. Такою підставою безпосередньо виступає впровадження воєнного або надзвичайного стану.

Захист прав позичальників, а також поліпшення знань та навичок у сфері кредитних послуг.

Система надання безоплатної правової допомоги долучилася до Всеукраїнської інформаційної кампанії із захисту прав споживачів фінансових послуг «Знай свої права: кредити», яку проводить Національний банк України, та яка триватиме у липні-жовтні 2022 року в усіх регіонах України.

Заборона куріння у громадських місцях

11 липня 2022 року набули чинності зміни до Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення». Згідно із законом забороняється куріння, вживання і використання тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без згоряння, кальянів.

Безоплатна правова допомога

Зателефонувати на номер  0 800 213 103 — це простий та зручний спосіб отримати безоплатну правову допомогу, особливо для тих людей, котрі не мають змоги відвідати одне з наших бюро або скористатися інтернетом.

Перетин кордону: кому з чоловіків дозволяється виїхати в умовах воєнного стану

З 24 лютого 2022 року в Україні введено режим воєнного стану. На період дії правового режиму воєнного стану чоловіки - громадяни України, віком від 18 до 60 років, обмежені у виїзді за межі України, крім військовозобов'язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації відповідно до статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".