ПРАВОВА ДОПОМОГА

Безоплатна правова допомога

Зателефонувати на номер  0 800 213 103 — це простий та зручний спосіб отримати безоплатну правову допомогу, особливо для тих людей, котрі не мають змоги відвідати одне з наших бюро або скористатися інтернетом.

15:42 02.06.2022

Перетин кордону: кому з чоловіків дозволяється виїхати в умовах воєнного стану

З 24 лютого 2022 року в Україні введено режим воєнного стану. На період дії правового режиму воєнного стану чоловіки - громадяни України, віком від 18 до 60 років, обмежені у виїзді за межі України, крім військовозобов'язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації відповідно до статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

16:24 30.05.2022

Відпустка без збереження заробітної плати у воєнний час

Відповідно до частини третьої статті 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 року протягом періоду дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого частиною першою ст. 26 Закону України «Про відпустки», яка визначає, що за сімейними обставинами та з інших причин працівнику можна надати відпустку без збереження заробітної плати на термін, обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік. Однак на період воєнного стану строк перебування у відпустці без збереження зарплати не включають до цих 15 календарних днів і відпустка може бути надана на весь строк запровадження воєнного стану.

16:22 30.05.2022

Чи передбачено кримінальну відповідальність за правопорушення, скоєні під примусом?

Війна формує нові правила життя. В теперішніх умовах дії, які за звичайних обставин заслуговують на жорстке покарання відповідно до чинного законодавства, можуть бути вчинені особою не з власної волі, а з примусу. То чи варто карати людину в таких випадках?

16:22 30.05.2022

Як отримати грошову компенсацію “пакунок малюка” в умовах воєнного стану

Міністерство соціальної політики спростило механізм отримання сім’ями при народженні дитини грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” в умовах воєнного стану. Що змінилося і як отримати таку допомогу.

16:21 30.05.2022