Мобінг у трудових відносинах

Мобінг – це систематичне цькування, психологічний терор, форма психологічного тиску співробітника у колективі, які спрямовані на приниження честі та гідності працівника, його ділової репутації, у тому числі з метою набуття, зміни або припинення ним трудових прав та обов’язків. Такі діяння проявляються у формі:

Безоплатна правова допомога

Законом України «Про безоплатну правову допомогу» визначено поняття правової допомоги, як надання правових послуг, спрямованих на забезпечення реалізації прав і свобод людини і громадянина, захисту цих прав і свобод, їх відновлення у разі порушення.

Відповідальність за нез’явлення за повісткою

Повістка – документ, який видається на ім’я конкретної особи та визначає її обов’язок  з’явитись у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) у визначений час. 

Розмір аліментів на утримання дітей та порядок їх стягнення

Аліменти на утриманнядитини є однією з обов’язкових форм участібатьків у життіїхдітей. Обов’язокзісплатиаліментівпокладається законом на того з батьків, якийпроживаєвіддитиниокремопіслярозлученнясімейної пари. Право на отриманняаліментіввиникає в дитини з моменту їїнародження і триваєдо моментудосягненнядитиноюповноліття, або до досягнення нею 23 років, у випадкуякщо особа продовжуєнавчання і у зв’язку з цимпотребуєматеріальноїдопомоги.

Права громадян гарантовані державою в умовах воєнного стану

Захист законних прав і свобод громадян є одним із ключових обов’язків держави. Однак існують ситуації, коли їх обмеження є невідворотним і здійснюється виключно у спосіб та за допомогою засобів, передбачених чинним законодавством. Стаття 64 Конституції України встановлює виключення, за яких можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод людини. Такою підставою безпосередньо виступає впровадження воєнного або надзвичайного стану. 

Захист прав позичальників, а також поліпшення знань та навичок у сфері кредитних послуг.

Система надання безоплатної правової допомоги долучилася до Всеукраїнської інформаційної кампанії із захисту прав споживачів фінансових послуг «Знай свої права: кредити», яку проводить Національний банк України, та яка триватиме у липні-жовтні 2022 року в усіх регіонах України.