Працівники та їх функції

- Щуцька Світлана Олександрівна -  директор центру надання соціальних послуг

- Решетюк Оксана Василівна - фахівець з надання соціальних послуг

2. Наші функції:

2.1. Виявлення осіб, сімей, дітей,що перебувають у складних життєвих обставинах, формування бази даних таких громадян, визначення (оцінювання) їх індивідуальних потреб у соціальному обслуговуванні (наданні соціальних послуг);

2.2 Відділ надання соціальних послуг населенню надає такі соціально-побутові послуги:

1. приготування (допомога в приготуванні) їжі вдома, годування;
  2. придбання та доставка товарів з магазину або базару, доставка книг, газет, журналів, медикаментів за кошти громадян, які обслуговуються;
  3. виклик лікаря, надання допомоги в проведенні періодичних медичних оглядів та госпіталізації, відвідування хворих у закладах охорони здоров'я, організація консультацій лікарів та інших спеціалістів;
  4. допомога у прибиранні приміщення, пранні білизни, дотриманні особистої гігієни виконання різних видів дрібних ремонтних робіт у приміщенні, ремонті одягу, забезпечення паливом;
  5. оформлення документів на отримання субсидій на оплату житлово- комунальних послуг та інших видів соціальної допомоги, внесення платежів;
  6. допомога в обробітку присадибних ділянок та заготовка овочів на зиму (площа обробітку присадибних ділянок визначається разом з місцевим органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування, але не більш як 0,02 гектара);
  7. оформлення документів на санаторно-курортне лікування, влаштування до будинку-інтернату чи стаціонарного відділення територіального центру, пансіонату для ветеранів війни і праці, психоневрологічного інтернату, будинку для ветеранів, інших соціальних закладів;
  8. сприяння у забезпеченні необхідними технічними та іншими засобами реабілітації;
  9. оформлення замовлень та організація контролю за своєчасним і якісним наданням послуг підприємствами побуту, зв'язку, службами житлово-комунального господарства, закладами культури, сільськогосподарськими підприємствами тощо;
  10. створення умов для посильної праці, організації трудової терапії вдома;
  11. вирішення за дорученням громадян, які обслуговуються, питань у державних органах, на підприємствах, в установах і організаціях;
  12. читання преси;
  13. інші соціальні послуги.
    1. Проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню в складні життєві обставини сімей, дітей та молоді.
    2. Здійснення соціального супроводу сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, надання їм соціальних послуг за результатами проведеної оцінки потреб у таких послугах.
    3.  Забезпечення взаємодії із структурними підрозділами Понінківської селищної ради, підприємствами, установами та організаціями, а також залучення потенціалу територіальної громади до проведення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю.
    4. Реалізація на території  селищної ради державної політики з питань соціального захисту дітей,  запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень.
    5. Розроблення і здійснення самостійно або разом з іншими структурними підрозділами селищної ради, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, громадськими організаціями заходів щодо захисту прав, свобод і законних інтересів дітей;
    6.  Координація зусиль місцевих органів виконавчої влади, селищної ради, підприємств, установ та організацій усіх форм власності у вирішенні питань соціального захисту дітей та організації роботи із запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності;
    7. Забезпечення додержання вимог законодавства щодо встановлення опіки та піклування над дітьми, їх усиновлення, влаштування в дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім'ї.
    8.  Ведення обліку дітей,  які опинилися у складних життєвих обставинах,  дітей – сиріт та дітей,  позбавлених батьківського піклування, усиновлених,  влаштованих до прийомних сімей,   дитячих будинків сімейного типу;

2.11. Підготовка інформаційно – аналітичних і статистичних матеріалів,  організація дослідження стану соціального захисту дітей.

1. Проводить оцінку потреб дитини, сім’ї та молодої особи, обстеження матеріально-побутових умов за згодою сім’ї, визначає планування та методи соціальної роботи.
  2.  Забезпечує надання необхідних соціальних послуг особам, які зазнали жорстокості та насильства, постраждали від торгівлі людьми.
  3. Забезпечує соціальну підтримку ВІЛ-інфікованих дітей, молоді та членів їх сімей.
  4. Здійснює заходи із соціального патронажу осіб, які відбували покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, у тому числі за повідомленням установ виконання покарань.
  5.  Здійснює соціальну та психологічну адаптацію дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа з метою підготовки до самостійного життя.
  6. Інформує населення про форми сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
  7. Надає юридичну, психологічну та соціальну допомогу дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа, а також їх біологічним батькам, опікунам, піклувальникам, прийомним батькам, батькам-вихователям та усиновлювачам.
  8.  Здійснює соціальне супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу; бере участь у підготовці до самостійного життя дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, з числа випускників інтернатних закладів.
  9.  Проводить у сім’ях, серед дітей та молоді за місцем проживання інформаційно-просвітницьку роботу, спрямовану на формування стандартів позитивної поведінки, здорового способу життя шляхом розповсюдження соціальної реклами і проведення консультацій.
  10. Організація наставництва над дитиною, яка проживає у закладі для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, іншому закладі для дітей.