Положення про Координаційний штаб з питань захисту прав дитини в умовах воєнного стану

рішенням виконавчого комітету

№ 208 від 13.02.2022

про Координаційний штаб з питань захисту

прав дитини в умовах воєнного стану

1. Координаційний штаб з питань захисту прав дитини в умовах воєнного стану (далі — Координаційний штаб) є тимчасовим консультативно-дорадчим органом Понінківської територіальної громади  і утворюється з метою сприяння оперативної координації діяльності з питань захисту прав дитини в умовах воєнного стану.

2. Координаційний штаб у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, а також указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції і законів України, актами Кабінету Міністрів України та цим Положенням.

3.Основними завданнями Координаційного штабу є:

- координація дій різних служб, установ, організацій що діють на території Понінківської селищної ради щодо організації евакуації дітей, зокрема дітей з інвалідністю та дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які не досягли 18-річного віку та проживають або зараховані до закладів різних типів, форм власності та підпорядкування на цілодобове перебування, які влаштовані на виховання та спільне проживання до прийомної сім'ї, дитячого будинку сімейного типу, які перебувають під опікою, піклуванням, які влаштовані до сімей патронатних вихователів (далі — діти),  в разі загрози їх життю та здоров’ю, створення безпечних умов для їх перебування;

- координація заходів щодо забезпечення розміщення та задоволення потреб дітей, які евакуйовані з інших регіонів України до територіальної громади;

- визначення шляхів і способів вирішення проблемних питань щодо захисту прав дитини в умовах воєнного стану;

- прийняття оперативних рішень щодо захисту прав дітей;

- інформування мешканців територіальної громади про становище та потреби в захисті дітей в умовах воєнного стану;

- поширення інформації про діяльність Координаційного штабу.

4. Координаційний штаб відповідно до покладених на нього завдань:

- приймає узгоджені рішення щодо визначення завдань щодо захисту прав дитини;

- визначає потреби в евакуації дітей в разі загрози їх життю та здоров’ю та узгоджує зі службою у справах дітей обласної державної адміністрації питання щодо їх евакуації на безпечну територію;

- забезпечує облік дітей (груп дітей), які виїхали на безпечну територію України або за межі України;

- забезпечує облік дітей (груп дітей), які прибули до населених пунктів територіальної громади.

5. Координаційний штаб має право:

- отримувати в установленому порядку від державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на нього завдань;

- залучати до участі у своїй роботі представників підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками), а також представників громадських організацій (за згодою).

6. Склад Координаційного штабу затверджується виконкомом відповідної міської(селищної, сільської) ради.

7. Координаційний штаб очолює заступник голови відповідної ради з гуманітарних питань.

8. Організаційною формою роботи Координаційного штабу є засідання. Засідання Координаційного штабу проводяться у разі потреби.

Підготовку матеріалів для розгляду на засіданнях Координаційного штабу забезпечує його секретар.

Засідання Координаційного штабу вважається правоможним, якщо на ньому присутні більш як половина його членів.

Засідання можуть проводитись в онлайн форматі.

9. На своїх засіданнях Координаційний штаб розробляє пропозиції та рекомендації з питань, що належать до його компетенції.

Пропозиції та рекомендації вважаються схваленими, якщо за них проголосували більш як половина присутніх на засіданні членів Координаційного штабу.

У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.

Пропозиції та рекомендації фіксуються у протоколі засідання, який підписується головуючим на засіданні та секретарем.

Пропозиції та рекомендації Координаційного штабу, прийняті в межах його повноважень, є обов’язковими для виконання на території відповідної територіальної громади.

10. Організаційне, інформаційне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Координаційного штабу покладається на відповідну селищну раду.

Начальник служби
у справах дітей                                                   Людмила КУКЛІНОВСЬКА