22-26 травня – Всеукраїнський тиждень громадського здоров’я

22 травня стартує Європейський тиждень громадського здоров’я. Традиційно Україна долучається до активностей та цьогоріч Всеукраїнський тиждень громадського здоров’я, ініційований Центром громадського здоров’я, проходить під гаслом #ПрофілактикаРятуєЖиття та присвячений темі профілактиці захворювань.

Аскаридоз

Аскаридоз є захворювання, яке характеризується ураженням тонкого кишечника людини глистами-аскаридами, які мають червоно-біле забарвлення і веретеноподібну форму. Самці цього виду можуть досягати 20 см в довжину, а самки - набагато більше, досягають 40 см в довжину і 6 мм в товщину. Аскариди дуже швидко розмножуються, у зв'язку з тим, що в тілі самки знаходиться понад 25 мільйонів яєць, які мають абсолютно різну ступінь зрілості. Так, за одну добу доросла самка може відкладати як мінімум 200 тисяч яєць, які у свою чергу надходять як в заплідненому так і не в не заплідненому вигляді в зовнішнє середовище. Яйця, які вже запліднилися, можуть бути овальної форми, мають коричневу оболонку.

НАДМІРУ ВИПЛАЧЕНА СУБСИДІЯ: КОЛИ ПОВЕРТАЄТЬСЯ ТА В ЯКИХ РОЗМІРАХ

Житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою споживачам, які самотужки не можуть розраховуватися за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком, комунальні послуги, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Кір та його профілактика

В Хмельницькій області з початку 2023 року зареєстровано 5 випадків кору (м.Хмельницький – 4, м.Волочиськ – 1). Спалах кору відбувається кожні 5-6 років. Попередній спалах кору в Полонській та Понінківській ОТГ  реєструвався  в 2018-2019рр., тому є ймовірність, що новий спалах варто очікувати у 2023р.

Чому нітрати у воді небезпечні.

Чиста, якісна вода — це запорука нашого здоров’я і здоров’я наших дітей. На жаль, не всі ми маємо змогу вживати якісну воду. Значна її кількість забруднена різними шкідливими для організму людини сполуками, особливо небезпечні нітрати. Що ж це за речовини?

З 23 по 29 квітня 2023 року — Європейський та Всеукраїнський тиждень імунізації

Метою проведення такого тижня є підвищення поінформованості населення про важливість імунізацію та популяризація щеплень завдяки кращому розумінню процесу вакцинації для профілактики інфекційних захворювань.

ОБЕРЕЖНО: КЛІЩІ

Щороку навесні із настанням тепла і пробудженням рослин активізуються іксодові кліщі. Ці небезпечні для людей і тварин істоти найбільш активні у квітні–червні та серпні–жовтні. Зустріти кліща можна не тільки в лісі, парку чи сквері, а й на будь-якому газоні. Найчастіше вони сидять у траві, на висоті 20–60 см, і лише зрідка потрапляють на невисокі кущові рослини.

Рекомендації для населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із підтопленням (затопленням)

У зв'язку з весняним водопіллям на річках, що протікають територією Хмельницької області, та рясними опадами в Україні, в результаті підтоплення та забруднення джерел децентралізованого водопостачання (громадських та індивідуальних колодязів) присадибних ділянок, господарських дворів, в тому числі — вигрібних ям, надвірних вбиралень, гноєсховищ, існує ризик спалаху інфекційних захворювань, повʼязаних з водним фактором передачі збудника інфекції. Щоб запобігти епідемічним ускладненням рекомендуємо: