Щоб отримати Реєстраційний номер облікової картки платника податків не обов’язково відвідувати податкову

Запит для отримання Реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) можна сформувати в електронному вигляді. У цьому випадку відвідувати державну податкову інспекцію не потрібно, - звертають увагу громадян в Полонській державній податковій інспекції ГУ ДПС у Хмельницькій області.

Скористайтесь процедурою списання пені та штрафів

Головне управління ДПС у Хмельницькій області нагадує платникам податків про норми Закону України від 04 грудня 2020 року № 1072-ІX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Даним документом регламентовано порядок списання пені та штрафів. Звертаємо увагу, що скористатися такою можливістю мають право ті платники, які у повному обсязі грошовими коштами погасять наявні суми податкового боргу, що виник станом на 01 листопада 2020 року. Також обов’язковою умовою для проведення списання нарахованих штрафів є своєчасна сплата поточних податкових зобов’язань у повному обсязі. Для того, щоб скористатися даною законодавчою нормою, платники мають подати заяву до податкового органу за місцем реєстрації. Заяву слід подати до 10 червня 2021 року. Тому радимо не зволікати в часі та скористатися наданою можливістю позбутися фінансового тягаря.

Як суб’єкту господарювання здійснити самостійне виправлення помилок у повідомленні за ф. №20-ОПП

Головне управління ДПС у Хмельницькій області повідомляє, що у разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження або стану об’єкта оподаткування, платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення за ф. №20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни. У повідомленні поряд із реквізитом, який змінився, зазначається у дужках його попереднє значення.

До уваги суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій або програмні РРО

Вимоги щодо створення контрольної стрічки в електронній формі у реєстраторах розрахункових операцій, програмних реєстраторах розрахункових операцій та модемів для передачі даних та Порядок передачі електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків реєстраторів розрахункових операцій, програмних реєстраторів розрахункових операцій дротовими або бездротовими каналами зв’язку до органів Державної податкової служби України затверджено наказом Міністерства фінансів України від 17.10.2020 за №1744/22056 (далі вимоги 1057 та Порядок №1057 відповідно).

Іноземні доходи оподатковуються ПДФО

Відповідно до п. 170.11 ст. 170 розд. IV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ), у разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставкою, визначеною в п. 167.1 ст. 167 ПКУ (18 відс.).

Увага! Змінено форми податкової звітності, що подається податковими агентами

Особи, які відповідно до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) мають статус податкових агентів, та платники єдиного внеску зобов'язані, зокрема подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (з розбивкою по місяцях звітного кварталу) (далі – Розрахунок), до контролюючого органу за основним місцем обліку.

Зберігаєте чи торгуєте пальним – отримайте ліцензію

Головне управління ДПС у Хмельницькій області нагадує платникам податків, що порядок здійснення оптової та роздрібної торгівлі пальним врегульовано Законом України від 19 грудня 1995 року №481 – ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального». Даним документом встановлено, що торгівля такою продукцією має здійснюватися за наявності ліцензії. Крім того, ліцензуванню підлягає і здійснення зберігання пального. Звертаємо увагу, що ліцензії отримуються на кожне місце оптової та роздрібної торгівлі пальним або кожне місце зберігання. Щоб отримати ліцензію, платник має подати до податкового органу заяву разом з визначеними законом документами, серед яких має бути підтвердження внесення річної плати за ліцензію. Нагадаємо, що розмір річної плати за ліцензії становить: - на право роздрібної торгівлі пальним 2000 гривень на кожне таке місце; - на право зберігання пального та зберігання пального виключно для потреб власного споживання чи переробки у розмірі 780 гривень; - на право оптової торгівлі пальним з-за наявності у ліцензіата місць оптової торгівлі пальним – 5000 гривень за кожне таке місце; - на право оптової торгівлі пальним з-за відсутності у ліцензіата місць оптової торгівлі пальним – 10000 гривень.

На час карантину штрафні санкції та пеня у разі порушення податкового законодавства не застосовується

Головне управління ДПС в Хмельницькій області нагадує, що відповідно до п. 52 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 01 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції не застосовуються, крім санкцій за:

Не працює РРО/ПРРО - повідомте контролюючий орган

Головне управління ДПС у Хмельницькій області звертає увагу, що відповідно до п. 16 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані у разі виявлення несправностей: