Звертаємо увагу громадян! До 31 липня необхідно сплатити задекларовані податкові зобов’язання

Головне управлінні ДПС у Хмельницькій області нагадує, що триває щорічна кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2021 році. Декларуванню підлягають доходи, отримані від осіб, що не є податковими агентами, тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи. У разі отримання неоподаткованих доходів громадяни, зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан і доходи до 20 липня 2022 року. Податкову декларацію можна подати в електронній формі, скориставшись електронним сервісом ДПС Електронний кабінет, який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна та сплати податків та зборів у строк 2022 року.

Головне управління ДПС у Хмельницькій області звертає увагу, що у розрахунковому документі (чеку) має обов’язково бути наявна позначка про проведення розрахункової операції в режимі офлайн.

Випадки, коли декларант зобов’язаний додавати до одноразової добровільної декларації документи, що підтверджують вартість об’єктів декларування

Головне управління ДПС у Хмельницькій області інформує, що відповідно до абзацу шостого пп. 6.1 п. 6 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до одноразової (спеціальної) добровільної декларації декларант зобов’язаний додати копії документів, що підтверджують вартість об’єктів декларування, у разі місцезнаходження (реєстрації) активу фізичної особи за межами України та/або у разі декларування валютних цінностей, розміщених на рахунках у банках в Україні, та прав грошової вимоги, визначених пп. «а» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ. У разі місцезнаходження (реєстрації) інших активів фізичної особи в Україні декларант може додати копії документів, що підтверджують вартість об’єктів декларування.

Податок на нерухоме майно: пільги для громадян

Головне управління ДПС у Хмельницькій області нагадує, що п.266.4 ст.266 Податкового кодексу України встановлена пільга щодо зменшення оподатковуваної площі для усіх громадян – власників житлової нерухомості.

Податкова амністія: ініціатива добровільного декларування активів

Відповідно до п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – об’єкти декларування) можуть бути визначені підпунктами 14.1.280 і 14.1.281 п. 14.1 ст. 14 ПКУ активи фізичної особи, що належать декларанту на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходяться (зареєстровані, перебувають в обігу, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації, у тому числі, але не виключно:

Оподаткування ПДФО спадщини (подарунку), отриманої фізособою – нерезидентом від фізособи – резидента

Головне управління ДПС у Хмельницькій області інформує, що об’єкти дарування, зазначені в п. 174.1 ст. 174 ПКУ, подаровані платнику податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) іншою фізичною особою, оподатковуються згідно з правилами, встановленими цим розділом для оподаткування спадщини.

Одноразову (спеціальну) добровільну декларацію за об’єкти рухомого або нерухомого майна, які отримані у спадок (подарунок) від члена сім’ї першого або другого ступеня споріднення, подавати не потрібно

Головне управління ДПС у Хмельницькій області повідомляє наступне.

Виправлення помилок до 25 липня 2022 року без застосування штрафних санкцій

Платники податків, які виправляють помилки шляхом подання уточнюючих розрахунків до 25 липня 2022 року, звільняються від штрафних санкцій за заниження податкових зобов’язань за звітні податкові періоди, що припадають на період дії воєнного стану.

Розірвано договір оренди за земельні ділянки державної і комунальної власності: остання сплата

Головне управління ДПС у Хмельницькый області нагадує, що відповідно до абзацу першого п. 288.1 ст. 288 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.