ГУ ДПС у Хмельницькій області інформує, , що контролюючий орган має право здійснювати заходи щодо погашення податкового боргу шляхом стягнення коштів, а у разі їх недостатності – шляхом продажу майна зазначеного платника податків, що перебуває у податковій заставі.

Законом України від 30.11.2021 № 1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» уточнено процедуру, згідно з якою стягнення коштів здійснюється за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу у випадку, коли податковий борг виник в результаті несплати самостійно задекларованих платником податків сум.

Слід зауважити, що таке стягнення, здійснюється без звернення до суду.

Крім того, скасовано умову, що дозволяла контролюючому органу застосовувати процедуру виключно після того, коли сума податкового боргу перевищить 5 мільйонів гривень.

Наразі стягнення можливе без обмеження по сумі податкового боргу. При цьому, стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу, який виник в результаті несплати сум грошових зобов’язань, донарахованих за результатами контрольно-перевірочної роботи, буде здійснюватися на підставі рішення суду, як це проводилося раніше.