ДПС інформує платників про наявні у них ризики несплати податків

ДПС здійснює інформування суб’єктів господарювання – юридичних осіб через «Електронний кабінет» про наявність у них ризиків несплати податків. Інформація про такі ризики використовується при формуванні плану-графіка проведення документальних планових перевірок.

Подання останньої декларації після припинення підприємницької діяльності

Головне управління ДПС у Хмельницькій області звертає увагу, щодо визначення останнього звітного періоду фізичної особи підприємця на спрощеній системі оподаткування, стосовно якої до ЄДР внесено запис про припинення підприємницької діяльності.

Чи потребує обов’язкового застосування РРО діяльність ветеринарних аптек та клінік, які надають ветеринарні послуги

Головне управління ДПС у Хмельницькій області інформує, що згідно з п. 61 підрозділу 10 Перехідних положень Податкового кодексу України з 1 січня 2021 року до 1 січня 2022 року РРО та/або програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує обсягу доходу, що не перевищує  220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

Відповідальність за порушення правил сплати (перерахування) узгоджених сум грошових зобов’язань

ГУ ДПС у Хмельницькій області повідомляє, що відповідно до п. 124.1 cт. 124 Податкового кодексу України у редакції, що діє з 01.01.2021, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання (крім грошового зобов’язання у вигляді штрафних (фінансових) санкцій, застосованих до нього на підставі ПКУ чи іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, а також пені, застосованої до нього на підставі ПКУ чи іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи) протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах:

Є сумніви - проведи звірку з податковою!

ГУ ДПС у Хмельницькій області нагадує платникам податків, що Податковим кодексом України передбачено право фізичних осіб звернутись з письмовою заявою до контролюючого органу для проведення звірки даних, які стали підставою для визначення розміру податкових зобов'язань в податковому повідомленні-рішенні. Тож ті громадяни, які не погоджуються із сумою нарахованого податку, в частині визначення об'єктів оподаткування; права на пільгу; розміру ставки податку, можуть звернутися для проведення звірки. У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, проводиться перерахунок суми податку і вручається нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважатиметься скасованим. Звертаємо увагу, що для проведення звірки платникам необхідно звернутися до контролюючого органу за своєю податковою адресою (крім земельного податку, заява щодо звірки з якого подається за місцезнаходженням земельної ділянки).

Єдиний соціальний внесок- хто не платить?

Головне управління ДПС у Хмельницькій нагадує про норми Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування». Відповідно до ст..4 даного документу звільняються від сплати за себе єдиного соціального внеску фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства, якщо вони отримують пенсію за віком або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Полонські податківці відстоюють легальні трудові відносини та надають відповідні роз’яснення

Фахівці Полонської ДПІ під час зустрічей з платниками податків роз’яснюють необхідність легалізації найманої праці, неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення з ними трудових відносин.

Особливості застосування РРО/ПРРО у 2021 році для підприємців-«спрощенців»

Головне управління ДПС у Хмельницькій області нагадує, що Законом України № 1017-ІХ від 01.12.2020 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій» передбачені зміни щодо застосування РРО/програмних РРО, а саме:

Для «спрощенців» першої групи звільнення від сплати єдиного податку і єдиного внеску завершується у травні

Головне управління ДПС у Хмельницькій області нагадує, що Законом України від 04 грудня 2020 року № 1072-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», для фізичних осіб – підприємців (ФОП) платників єдиного податку першої групи передбачені пільги, зокрема, звільнення від сплати єдиного податку і єдиного внеску до травня 2021 року включно.

Розширено функції «Електронного кабінету»

ГУ ДПС у Хмельницькій області нагадує платникам податків про можливості «Електронного кабінету». Зокрема, скориставшись меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету суб’єкт господарювання може направити до ДПС разом із супровідним листом у форматі pdf (обмеження 2 МБ) заяву про застосування спрощеної системи оподаткування, розрахунок доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування. Інформацію щодо отримання та реєстрації заяви в ДПС можна переглянути в закладці «Вхідні документи» меню «Вхідні/вихідні документи» приватної частини Е-кабінету, відправлені листи – у вкладці «Відправлені документи». Слід пам’ятати, що робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється лише з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг. Звертаємо увагу, що «Електронний кабінет» платника податку знаходиться на офіційному вебпорталі ДПС України.