Положення про громадську комісію  з житлових питань

Затверджено рішенням
виконкому №38 від 23.02.2016р

Г.Г.Матвіїв

П О Л О Ж Е Н Н Я

Про громадську комісію  з житлових питань при виконавчому комітеті Понінківської селищної  ради

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1.Громадська  комісія створюється при виконкомі селищної ради та виконує дорадчі функції.

1.2.В своїй  діяльності комісія керується  Конституцією України, житловим законодавством України прийнятим Верховною Радою Української РСР  30 червня 1983 року, а також цим Положенням.

1.3.Діяльність комісії здійснюється відповідно до чинного  законодавства на принципах законності, гласності, гуманності, неприпустимості приниження честі і гідності громадян, які потребують  допомоги щодо забезпечення їх прав  і інтересів.

1.4.Громадська комісія створюється  в складі  5-7 осіб. До складу комісії  входять члени виконкому, депутати ради, представники органів  місцевого самоврядування, представники  громадських організацій та підприємств, трудових колективів.

1.5.Громадська комісія працює під керівництвом  і контролем  голови виконкому в тісному контакті з комісією з питань освіти,  охорони здоров’я, культури, молоді та спорту,  житлового та комунального господарства.

1.6.Громадська комісія  планує свою роботу щоквартально.  Засідання громадської  комісії проводиться один раз на місяць.

1.7.Матеріали, що  надходять до громадської комісії, реєструються в книзі реєстрації, яку веде секретар комісії. Матеріали і реєстраційна книга зберігаються у  секретаря громадської  комісії.

1.8.Секретар громадської  комісії відповідає за ведення діловодства, належне оформлення та передачу на зберігання до архіву селищної ради матеріалів громадської комісії.

1.9.Громадська комісія надає консультації громадянам  по житлових питаннях, які потребують  додаткового вивчення.

1.10. Рішення громадської  комісії  носять  характер рекомендацій.

2. Напрямки роботи та основні функції  Громадської комісії

Громадська комісія відповідно до покладених на неї завдань та розподілу повноважень:

2.1.Контролює та веде облік осіб, які потребують вирішення квартирного питання.

2.2.Розглядає звернення громадян щодо постановки на квартирний облік при виконкомі селищної ради для поліпшення житлових умов.

2.3.Вирішує  згідно з чинним  законодавством питання щодо  затвердження на квартирному обліку при виконкомі селищної ради та пропозицій  до виконкому щодо  переведення громадян  в  іншу квартинну чергу в звязку з наданням  нових документів та матеріалів.

2.4.Громадська комісія бере участь у вирішенні питання щодо забезпечення житлом  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які закінчили навчально-виховні заклади і не мають житла.

2.5.Громадська комісія бере участь у вирішенні питання щодо забезпечення житлом учасників бойових дій, які не мають власного житла.

2.6.Проводить іншу діяльність щодо забезпечення прав та інтересів громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

3. Права та обовязки Громадської комісії

3.1.При виникненні спірних питань Громадська комісія  має право:

• розглядати питання щодо зняття  громадян з квартирної черги;
  • розглядати питання щодо  перенесення черговості на одержання жилих приміщень згідно поданих матеріалів;

3.2. В установленому законом порядку  має право порушувати перед виконавчим  комітетом питання:

• черговості надання громадянам жилих приміщень;
  • оскарження рішень з питань обліку громадян, які потребують  поліпшення житлових умов, і надання ім жилих приміщень;

3.3.Громадська комісія попередньо розглядає  матеріали про:

• порядок взяття громадян на облік потребуючих поліпшення житлових умов;
  • перебування громадян на обліку потребуючих поліпшення житлових умов, зняття з обліку;
  • надання жилих приміщень громадянам, які перебувають на обліку потребуючих поліпшення  житлових умов;
  • черговість надання громадянам жилих приміщень;
  • перенесення черговості на одержання жилих приміщень.

4.Строки розгляду справ

4.1.Матеріали, що надходять до Громадської комісії і не потребують додаткової інформації  розглядаються в 15-ти денний термін в робочому порядку.

4.2.Матеріали, що потребують додаткової інформації розглядаються в місячний термін.

5.Діяльність Громадської комісії

5.1. Загальні положення:

5.1.1.Члени Громадської комісії працюють на громадських засадах.

5.1.2.У випадку, коли хтось із членів комісії вибуває, відповідним рішення виконавчого комітету селищної ради призначається інша особа.

5.2.Голова Громадської комісії

• скликає і координує роботу Громадської комісії;
  • готує і проводить засідання, підписує протоколи засідань;
  • визначає функції секретаря, інших членів Громадської комісії;
  • голова Громадської комісії має право делегувати повноваження членам комісії.

5.3.Секретар Громадської комісії:

• секретар Громадської комісії безпосередньо підпорядкований голові комісії;
  • секретар Громадської комісії, відповідно до покладених на нього обовязків вивчає і реєструє всі матеріали, які надходять до Громадської комісії;
  • проводить прийом населення з  квартирних питань;
  • готує матеріали, які необхідні для  проведення Громадської комісії;
  • організовує і веде діловодство Громадської комісії;
  • веде реєстрацію громадян, які потребують поліпшення житлових умов;
  • приймає участь в обстеженні умов проживання громадян потребуючих поліпшення житлових умов;
  • надає пропозиції щодо підстав для визнання громадян потребуючими поліпшення житлових умов.

6.Відповідальність

6.1.Голова, секретар  за неякісне або несвоєчасне виконання своїх функцій, бездіяльність чи невиконання наданих  їм прав, порушення ними норм етики несуть адміністративну, кримінальну, дисциплінарну  та цивільну відповідальність  згідно чинного законодавства України.

Керуюча справами виконкому                                  Л.В.Левчук