ПОЛОЖЕННЯ про чергову службу Понінківської селищної ради
ПОЛОЖЕННЯ
про чергову службу Понінківської селищної ради
1. Загальні положення.
-
Чергова служба селищної ради (далі служба) створюється рішенням виконавчого комітету селищної ради та у своїй діяльності керується вимогами «Положення про організацію оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та зв'язку у сфері цивільного захисту», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2017 року № 733, розпорядженням голови Хмельницької обласної державної адміністрації від 22 січня 2018 року № 123/2018-р «Про організацію оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та зв'язку у сфері цивільного захисту Хмельницької області», а також цим положенням.
-
Чергова служба підпорядковується селищному голові, відповідальному з питань цивільного захисту селищної ради.
2. Завдання служби.
2.1. Забезпечити своєчасне доведення сигналів та розпоряджень до
селищного голови, відповідального з питань цивільного захисту про можливі зміни техногенного, природного, епідеміологічного і радіаційного стану з метою своєчасного виконання дій по забезпеченню безпеки населення і народногосподарських об'єктів.
2.2. Вказівку на оповіщення надає селищний голова, відповідальний з питань цивільного захисту селищної ради, які вирішують, яку категорію осіб необхідно оповістити. Оповіщення проводиться згідно з попередньо підготовлених списків за допомогою стаціонарної та мобільної телефонних мереж.
Перелік списків осіб, які підлягають оповіщенню черговим селищної ради:
-
Керівний склад селищної ради.
-
Староста с. Буртин.
-
Керівники структурних підрозділів селищної ради.
-
Члени комісії ТЕБ і НС селищної ради.
-
Члени комісії з питань евакуації селищної ради.
-
Керівники підприємств, установ та організацій розташованих на території селищної ради.
-
Чергові відділу поліцейської діяльності № 3 Шепетівського районного управління поліції ГУНП у Хмельницькій області, 17 ДПРП 5-го ДПРЗ ГУ ДСНС України у Хмельницькій області.
8. Оперативний штаб з координації дій щодо попередження та ліквідації можливих НС в осінньо-зимовий період та пожежонебезпечний період.
9. Керівники потенційно-небезпечних об'єктів.
-
Організовує координацію взаємодії при виникненні надзвичайних ситуацій між відповідальним з питань цивільного захисту селищної ради, підприємствами та організаціями розташованими на території громади.
-
Забезпечує здійснення взаємо обміну інформацією з оперативно-черговими та диспетчерами щодо надзвичайних ситуацій та резонансних подій, що мали місце на території громади.
-
Забезпечує організацію експлуатації засобів оповіщення служби.
3. Організація роботи чергової служби.
-
До складу чергової служби входять: начальник служби, відповідальні чергові та члени місцевої пожежної охорони які перебувають на чергуванні.
-
Робота чергової служби планується на кожний місяць. Графік чергувань, посадові інструкції та списки осіб, що підлягають оповіщенню підписуються начальником служби і затверджується селищним головою.
3.3. Служба розміщується в будівлі селищної ради, в кімнаті начальника загального відділу в робочий час і в черговому приміщенні місцевої пожежної охорони у вихідні, святкові дні та у нічний час.
Приміщення чергової служби обладнується засобами зв'язку та оповіщення (стаціонарним та мобільним телефонами) та іншими засобами оповіщення. Чергове приміщення МПО забезпечене блоком оповіщення БО-04.
3.4. Чергування забезпечується відповідальними черговими
служби селищної ради.
4. Обов'язки чергового.
4.1. При прийомі чергування черговий повинен перевірити згідно з описом наявність та справність засобів оповіщення та зв'язку, документації,
правильність її ведення та своєчасність доведення отриманих сигналів та
розпоряджень. Про прийом і здачу чергування чергові роблять запис в «Книзі
прийому та здачі чергування» та доповідають начальнику чергової служби, а у випадку його відсутності відповідальному з питань цивільного захисту громади.
4.2. При отриманні розпорядження (сигналу) черговий повинен
перевірити його достовірність та доповісти селищному голові, відповідальному з питань цивільного захисту. Після цього він робить відповідний запис про отримання розпорядження (сигналу) в «Журналі отриманих сигналів та розпоряджень» з вказівкою часу отримання та кому доведено.
4.3. Отримавши розпорядження (вказівку) селищного голови про запуск місцевої системи черговий доводить розпорядження до відповідального з питань цивільного захисту та проводить доведення інформації у відповідності із схемою оповіщення та списками осіб, які підлягають оповіщенню за допомогою засобів зв'язку та оповіщення (телефонів) та інших засобів оповіщення. Про результати проведеного оповіщення він доповідає селищному голові, відповідальному з питань цивільного захисту селищної ради.
4.4. Черговий відповідає за збереження та правильну експлуатацію
ввірених йому засобів зв'язку та оповіщення (телефонів), інших засобів оповіщення, документації чергового.