З 1 грудня стартувала заборона на вилов раків
Зметою збереження й охорони раків у період їх спарювання, виношування ікри та першої линьки, з 1 грудня 2024 року на переважній більшості рибогосподарських водних об’єктів України розпочинається заборона на вилов цих річкових мешканців.
З 1 грудня 2024 року по 30 червня 2025 року з метою збереження популяції й охорони раків у період їх спарювання, виношування ікри та першої линьки на водних об’єктах Хмельницької області заборонено вилов раків.
За вилов раків під час заборони порушнику загрожує адміністративна відповідальність як за ч. 3 ст. 85 КУпАП (штраф – до 170 грн.), так і за ч. 4 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення (штраф - від 340 до 680 грн. з конфіскацією заборонених знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних біоресурсів). Крім цього, правопорушнику нараховуються збитки у розмірі 3332 грн. за кожного виловленого рака та в залежності від ступеня завданих збитків, передбачена кримінальна відповідальність за ст. 249 Кримінального кодексу України.
Сучасна несприятлива екологічна ситуація та браконьєрський вилов призвели до зменшення природних запасів раків. Тому звертаємося до рибалок з проханням не забувати про відповідальне ставлення до цих річкових мешканців та дотримуватися встановлених обмежень.
Довідково:
У водоймах України зустрічаються три види раків: довгопалий, широкопалий і товстопалий. Проте останні двоє занесені до Червоної книги України і їх вилов на території нашої держави суворо заборонений протягом усього року.