Понінківська територіальна громада

Хмельницька обл, Шепетівський район

Хвороба Лайма (Бореліоз) : яка ситуація із захворюваністю?

Дата: 23.09.2024 15:23
Кількість переглядів: 41

Щороку в Хмельницькій області реєструють випадки захворювання на хворобу Лайма. У 2022 році було зафіксовано 88 випадків, у 2023 році138, станом на вересень цього року — 117.

На території Полонської та Понінківської об’єднаних територіальних громад в поточному році також збільшилась реєстрація випадків хвороби Лайма. За вісім місяців 2024 року зафіксовано сім випадків хвороби Лайма проти трьох за аналогічний період минулого року. Найчастіше до лікарів звертались мешканці міста Полонне, селища Понінка, с. Новоселиця, с. Велика Березна.       

Відпочиваючи на природі, варто не забувати, що весна та осіньце період найбільшої активності іксодових кліщівНайчастіше вони селяться у траві та лише зрідка потрапляють на невисокі кущові рослини. Кліщі можуть переносити багато хвороб. Найпоширенішими з них є бореліоз, більш відомий як хвороба Лайма, та кліщовий вірусний енцефаліт.

Бореліозбактеріальна інфекція, уражає різні органи та системи організму: нервову, опорно-руховий апарат, серцево-судинну, печінку тощо. Тривалість інкубаційного періоду становить від 1 до 45 днів (7–14 у середньому). Сприйнятливість людей до захворювання висока. Ймовірність укусу кліща і зараження хворобою Лайма найвища серед людей, які багато часу перебувають на відкритому повітрі, особливо у лісах, лісопарках тощо. Від хворого до здорової людини збудник не передається.

Перші прояви хвороби Лайма можуть з’явитися через 1-3 тижні. Як правило на місці присмоктування кліща на тілі постраждалого виникає кліщова мігруюча еритемапочервоніння шкіри. Часто разом з еритемою в людини з’являється гарячка, головний біль, ломота в усьому тілі й млявість.

Укус кліща безболісний. У людини кліщ присмоктується найчастіше в ділянці шиї, грудей, пахових складок. У дітей найчастішим місцем прикріплення кліща є волосиста частина голови. Якщо лікування хворих на ранній стадії не проводиться, хвороба набуває хронічного перебігу, призводячи до тривалої непрацездатності та інвалідності.

Що необхідно робити, аби уникнути нападу кліщів:

-одягати на прогулянки світлий однотонний, з довгими рукавами одяг – на ньому легше помітити кліщів;

-застосовувати репеленти;

-ретельно оглянути себе та дітей після прогулянки;

-а прогулянці тримайтеся ближче до центру стежки та не заходьте у траву;

-після прогулянки одразу слід змінити одяг та білизну, ретельно їх оглянути, випрати;

-не залишайте цей одяг біля ліжка.

Звертаємо Вашу увагу, якщо Ви побачили в себе на тілі кліща, найкраще одразу звернутися до найближчого медичного закладу, де кліща видалять, оброблять місце укусу, нададуть необхідні рекомендації.

Якщо Ви відчули ознаки захворювання, то негайно зверніться до лікаря!

Також звертайте увагу на своїх домашніх улюбленців. Порадьтесь з ветеринаром, яким препаратом можна обробити собаку чи кота. Адже ризик, що тварина принесе кліща додому, великий. Або ж взагалі можна втратити домашнього улюбленця.

 

Бережіть себе та своїх близьких!

 

Полонське відділення

ДУ «Хмельницький ОЦКПХ МОЗ»

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь