Ваучер на навчання: нові можливості працевлаштування
З початку року 242 мешканця Хмельниччини отримали ваучер на навчання.
Ваучер - документ встановленого зразка, який видається особам певних категорій для здобуття нового фаху або підвищення кваліфікації за вже набутою спеціальністю, а роботодавцеві дозволяє отримати персонал з необхідною кваліфікацією.
Хто може отримати ваучер:
Право на отримання ваучера мають особи, які є застрахованими особами та не зареєстровані в службі зайнятості, як безробітні, мають професійну (професійно-технічну), фахову передвищу або вищу освіту, протягом останніх 3 років не проходили перепідготовку за рахунок коштів фонду страхування на випадок безробіття:
-
громадяни віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, які не досягли пенсійного віку;
-
громадяни звільнені з військової служби у зв’язку із скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я;
-
громадяни звільнені з військової служби після участі у проведенні АТО, ООС, воєнних бойових дій до досягнення ними пенсійного віку та за умови звернення протягом трьох років з дня звільнення;
-
внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи;
-
громадяни, звільнені з полону;
-
особи з інвалідністю за відсутності підходящої роботи;
-
громадяни, які у період воєнного стану в Україні отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії.
Професії за якими навчають на підставі ваучера.
Навчатися за ваучером можна за 124 професіями та спеціальностями, зокрема: IT-технології, сфера будівництва, транспорту, освіти, медицини, сільського господарства, соціального обслуговування тощо. Обирати місце навчання можна з-поміж професійно-технічних та вищих закладів освіти, підприємств, установ та організацій, які мають ліцензію на провадження такого виду діяльності.
Вартість ваучера не може перевищувати 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, на сьогодні - це 30 280 тисяч гривень. Якщо вартість навчання перевищує цю суму, то роботодавець або фізична особа доплачує різницю самостійно.
Подати документи на отримання ваучера можна онлайн, або прийти у філію Хмельницького обласного центру зайнятості чи її структурний підрозділ.
Детальніше про послугу читайте на сайті https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery.
Консультації за номерами (093)027-05-11, (044)244-94-27 або пишіть нам у телеграм-чат https://t.me/Pidtrimka_DCZ_Khmelnitsky.
Відділ організаційно-інформаційної роботи, Хмельницького обласного центру зайнятості, пров. Шевченка,10, м.Хмельницький, Україна, 29000, тел: (044)244-94-27; (093)027-05-11, khm-ocz@kmocz.gov.ua.