За результатами реалізації Шепетівською окружною прокуратурою повноважень з представництва держави в суді встановлено, що у 2021 році  органом, уповноваженим передавати в оренду державного майна проведений аукціон, в якому використано довідку про балансову вартість майна у 30 разів менша від реальної вартості.

У аукціоні брав участь лише один учасник, з яким укладено договір оренди державного нерухомого майна терміном на 5 років, а саме частини цеху переробки деревини з адмінбудинком площею 666,3 м2, балансовою вартістю                 лише 36 тис грн. 

Прокуратурою встановлено, що балансова вартість об’єкта оренди, що перебувала на обліку державного лісогосподарського підприємства становила майже мільйон гривень, а не 36 тис грн як передбачено в договорі.

Як наслідок, у зв’язку з заниженням балансової вартості орендованого майна державний бюджет недоотримував орендної на загальну суму понад                                      100 тис грн на рік.

У зв’язку з порушенням процедури проведення аукціону з передачі майна в оренду, окружною прокуратурою заявлено позов про скасування договору оренди майна та повернення його балансоутримувачу.

Рішенням Північно-західного апеляційного господарського суду позов задоволено повністю, договір оренди розірвано, а майно вартістю майже                 один мільйон гривень зобов’язано повернути державному підприємству.     

 

 

За інформацією

Шепетівської окружної прокуратури