Аудиторами Хмельниччини виявлено 1 мільйон 74 тисячі гривень втрат активів при перевірці закупівель Управління освіти виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради

Дата: 30.01.2023 10:36

Управлінням Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області проведеною перевіркою закупівель Управління освіти виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради за трьома процедурами встановлено порушення, що призвели до втрат активів на суму 1 млн 74 тис. грн, у тому числі порушення, які призвели до нанесення збитків, на суму 693 тис. грн. Перевіркою закупівель встановлено завищення вартості виконаних робіт на суму 327 тис. грн через включення робіт із застосуванням коефіцієнтів, які не передбачено кошторисною документацією та всупереч законодавчо встановленим нормам, до актів приймання виконаних будівельних робіт, чим нанесено збитків Управлінню освіти на зазначену суму. Контрольним заходом задокументовано включення роботи із застосуванням ресурсної елементної кошторисної норми, не передбаченої кошторисною документацією, яка пройшла експертизу, до акта приймання виконаних будівельних робіт, на порушення встановлених правил визначення вартості будівництва та вимог законодавства, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 260 тис. грн та спричинило нанесення збитків Управлінню освіти на цю ж суму. Перевіркою виявлено факт включення до актів приймання виконаних будівельних робіт коштів на оплату допомоги з тимчасової втрати працездатності за рахунок підприємства (перших п’яти днів непрацездатності) на суму 20 тис. грн (з ПДВ), нараховування яких підрядником не здійснювалося, про що засвідчено проведеною зустрічною звіркою, та одночасно є доказом завищення вартості виконаних робіт й збитками Управління освіти у зазначеному обсязі. Під час перевірки задокументовано оплату матеріалів, згідно з актом приймання виконаних будівельних робіт, за цінами, вищими порівняно з цінами на їх придбання на порушення правил визначення вартості будівництва, що обумовило завищення вартості виконаних робіт на суму 86 тис. грн. Зазначене порушення усунуто в повному обсязі. Перевіркою також зафіксовано неналежне виконання зобов`язань за договором в частині незабезпечення технології виконання робіт, чим порушено вимоги чинного законодавства, що призвело до виконання робіт не відповідно до проєктно-кошторисної документації на суму 381 тис. грн (з ПДВ). Вимогу про усунення порушень перевірки закупівель надіслано об’єкту контролю. Про виявлені факти порушень, а також для вжиття заходів щодо їх усунення поінформовано голову Старокостянтинівської міської ради. Матеріали перевірки закупівель надіслано до правоохоронних органів. Довідково. У Державній аудиторській службі України та її міжрегіональних територіальних органах (офісі та його управлінні) діє телефон «гарячої лінії» щодня відповідно до режиму роботи Держаудитслужби. Про випадки зловживань і фінансових порушень при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна можна повідомляти за номерами: (044) 425-80-30 – Державна аудиторська служба України; (032) 255-39-46 – Західний офіс Держаудитслужби; (0382) 76-57-56 – Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області. Про вчинки працівників органів Держаудитслужби, які мають ознаки корупційних дій, можна повідомляти за номерами: (044) 485-17-62 – Державна аудиторська служба України; (032) 260-31-70 – Західний офіс Держаудитслужби; (0382) 65-81-22 – Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області. Розклад роботи Держаудитслужби: початок роботи – о 8 годині; перерва на обід – з 12 години до 12 години 45 хвилин; закінчення робочого дня – о 17 годині з понеділка по четвер (о 15 годині 45 хвилин у п’ятницю)