Підсумки 2022 року: ринок праці Хмельниччини

Дата: 10.01.2023 15:53

Через повномасштабну війну ринок праці Хмельниччини зазнав істотних змін. Ситуація, що склалася в Україні, вплинула як на звичайних громадян, так і на підприємства та бізнес в цілому. Так за минулий рік послугами Хмельницької обласної служби зайнятості скористалися 40,3 тисяч громадян, з яких 31,2 тисяч мали статус безробітного. Серед них понад 2,6 тисяч - вимушено переміщені громадяни з тимчасово окупованої території України, які перебували на обліку у Хмельницькій обласній службі зайнятості.

Протягом 2022 року до обласної служби зайнятості надійшло 18,4 тисяч пропозицій роботи. Середній розмір заробітної плати становив 8204 грн. Найбільшим попитом користувалися професії сфер сільського господарства, торгівлі та послуг, переробної промисловості та транспорту. Завдяки співпраці між роботодавцями та службою зайнятості 62,3% вакансій було укомплектовано.

Серед основних показників діяльності Хмельницької обласної служби зайнятості у 2022 році:

• 13,2 тисяч громадян працевлаштовано, в тому числі 10 тисяч зареєстрованих безробітних;
  • 1,3 тисяч - було залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру;
  • 2,2 тисяч - проходили професійне навчання;
  • видано 3 ваучера громадянам старше 45 років;
  • послуги з професійної орієнтації отримали понад 33 тисяч громадян, з них близько 29 тисяч - зареєстровані безробітні.

У 2022 році стартували урядові проєкти щодо надання фінансової підтримки бізнесу. З березня минулого року почала діяти програма надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Станом на 31 грудня 2022 року до Хмельницької обласної служби зайнятості звернулося 473 роботодавця за працевлаштування 662 внутрішньо переміщених осіб. А з липня, українці мали можливість отримати мікрогрант до 250 тисяч на розвиток власного бізнесу в рамках урядової програми «єРобота: СВОЯ СПРАВА». У підсумку, на Хмельниччині отримали грант 118 підприємців.

Завдяки співпраці Міністерства економіки України, Державної служби зайнятості та провідних українських сайтів з пошуку роботи (Work.ua, robota.ua, novarobota.ua, PidBir, grc.ua - сайт з пошуку роботи, Jooble) розпочав свою роботу Єдиний портал вакансій https://jobportal.dcz.gov.ua/. Функціонал сайту дозволяє знайти інформацію про роботу відповідно до регіону, галузі та очікуваного рівня заробітної плати. Єдина база вакансій оновлюється в режимі реального часу.

Довідки та консультації щодо працевлаштування, або розміщення вакансій за телефонами гарячих ліній: (0382) 76-46-42, (096)045-60-10, (093)027-05-11. Телеграм-чат: https://t.me/Pidtrimka_DCZ_Khmelnitsky.

Відділ організаційно-інформаційної роботи, Хмельницький обласний центр зайнятості, пров. Шевченка,10м.Хмельницький, Україна, 29000, тел: +38(093) 027-05-11, +38(0382)76-46-42

khm-ocz@kmocz.gov.ua