До уваги осіб, які надають соціальні послуги, послуги по догляду за особами похилого віку, які досягли 80-річного віку та особами з інвалідністю I групи

16.12.2022

Звертаємо увагу, що з 01 січня 2023 року рішенням уряду буде скасовано постанову КМУ:

  • від 26 липня 1996р. № 832 щодо виплати щомісячної компенсації непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку.
  • від 29.04.2004р. № 558 щодо призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні.

Надавачі зазначених послуг з догляду отримуватимуть компенсаційні виплати до 31 грудня 2022 року, після чого необхідно  визначити своє право на призначення компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.

Компенсація призначається фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду без провадження підприємницької діяльності на непрофесійній основі, особам із числа членів своєї сім’ї, які спільно з нею проживають та пов’язані спільним побутом.

Компенсація надається фізичним особам, які здійснюють догляд за:

  • особами з інвалідністю I групи;
  • дітьми з інвалідністю;
  • громадянами похилого віку з когнітивними порушеннями;
  • невиліковно хворими, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися;
  • дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, діти, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органів, потребують паліативної допомоги.

Компенсація призначається на 12 місяців і виплачується щомісяця.
незалежно від кількості осіб, за якими вона доглядає.

Розмір компенсації обчислюється як різниця між прожитковим мінімумом на одну особу в розрахунку на місяць, установленим законом на 1 січня календарного року, в якому надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі (на 01.01.2023 – 2589 грн.), та середньомісячним сукупним доходом фізичної особи, яка надає соціальні послуги, за один квартал, який передує місяцю, що є попереднім до місяця звернення із заявою про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.