УВАГА ГРИП !

Дата: 22.12.2022 16:33

На Хмельничинні загострилася епідситуація по захворюваності на грип та ГРВІ. Ріст захворюваності розпочався на 49 тижні поточного року та  продовжується і на 50 тижні (12.12-18.12.22р.), коли було зареєстровано 11082 захворілих, що в 1,3 рази перевищує рівень минулого тижня. Показник захворюваності на 100 тис. населення склав 889,36 і на 39,9% перевищив пороговий рівень. Захворюваність зросла як серед дітей, так і серед дорослих. В області лабораторно підтверджена циркуляція вірусів грипу «А» та «В».

Що ж до ситуації у Полонській та Понінківській громадах  на грип та ГРВІ з 12.12.2022р по 18.12.2022р. захворіла  181 особа, із них 91 дитина, що становить 59,3%, в тому числі у вікових групах від 0 до 4 років захворіло 32 дитини; від 5 до 14р. – 54; від 15-17 років – 5. Найбільша кількість захворілих у віковій групі від 5 до 14 років, тобто серед школярів.

  За грудень місяць 2022р у Полонській та Понінківській громадах  проти грипу щеплено 70 осіб.

Перші клінічні ознаки – гострий початок: озноб, підвищення температури, біль в кінцівках та м’язах тіла, загальне нездужання, кволість, головний біль та ураження слизових оболонок верхніх дихальних шляхів.

Самий ефективний захист від грипу є вакцинація.

При перших ознаках захворювання радимо звернутися до лікаря.

Не хворійте!

Полонське відділення

ДУ «Хмельницький ОЦКПХ МОЗ»