День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Дата: 14.12.2022 14:57

Фото без описуСьогодня в Україні вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.  Відомо, що аварія на Чорнобильській АЕС сталася 26 квітня 1986 року. Прямого радіаційного ураження зазнала дванадцята частина території України, постраждали 3,2 млн осіб, серед яких понад 1 млн – це діти.

Указом президента України встановлено День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який відзначається щорічно 14 грудня. Саме в цей день закінчилося будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

Висловлюємо велику пошану ліквідаторам Чорнобильської катастрофи.
На жаль, для багатьох ліквідаторів це був останній бій. Низько схиляємо голови перед пам’яттю усіх, хто ціною власного життя відвів біду від майбутніх поколінь. Пам'ять про героїв-чорнобильців назавжди залишиться у наших серцях. Їхній подвиг є прикладом життєвої мудрості та громадянської позиції для нащадків.