Цей простий спосіб допоможе прибрати сайти окупанта з видачі без додаткових налаштувань.

Для цього введіть в Google свій пошуковий запит, після нього натисніть пробіл і введіть в поле пошуку -ru. Таким чином в пошуку більше не будуть відображатися будь-які сайти з російським доменом. А якщо після пошукового запиту ввести -ru -by, то крім російських не будуть також відображатися білоруські сайти.

Якщо ви не хочете бачити у видачі будь-які сайти російською мовою (навіть українські), то після пошукового запиту введіть -и. Ця операція виключить з видачі практично весь контент російською мовою.

Ще один простий спосіб – встановити розширення “Лагідна українізація” для Google Chrome. Розширення зробить всю роботу за вас.

Як прибрати з пошуку російські сайти за допомогою налаштувань акаунту

Аккаунт Google можна налаштувати таким чином, щоб в ньому ніколи не відображалися російські сайти. Для цього дотримуйтесь інструкції.

  1. У браузері зайдіть в “Налаштування” – “Мови”. Зі списку мов приберіть російську. Додайте потрібні мови і розташуйте в порядку пріоритетності.
  2. Потім перейдіть в “Обліковий запис” – “Особиста інформація” – “Мова”. Встановіть українську основною мовою і додайте інші мови, якими користуєтеся, крім російської.
  3. Вимкніть автоматичне додавання мови, інакше Google може додати російську самостійно.
  4. Очистіть кеш і файли cookie.
  5. Після цього при користуванні пошуком не варто кликати на підказки російською, тому що Google запам’ятає це і почне знову показувати російські сайти.

Зміни не подіють відразу, проте через деякий час російськомовних сайтів в пошуку стане менше.

Як прибрати російські відео з результатів пошуку YouTube

Відкоригувати результати видачі YouTube буде трохи складніше. Ресурсу знадобиться багато часу, щоб зрозуміти, що ви не хочете дивитися російські відео. Головне правило – не дивитися ніякі російські відео, а якщо є така необхідність, то спочатку вийти з акаунту.

“Навчити” сайт рідше показувати російськомовні відео можна наступним чином.

  1. Вручну видалити з історії переглядів і пошуку всі відео російською.
  2. В підписках прибрати російські канали.
  3. У відповідь на пропозиції будь-яких російських відео клікати “цей контент не цікавить”.