День пам'яті і примирення
В Україні відзначають День пам’яті і примирення в річницю капітуляції нацистської Німеччини – 8 травня.
Робиться це відповідно до указу президента України від 24 березня 2015 року, а також закону України "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років", який набув чинності 21 травня 2015 року.
Пам’ятний день встановлений з метою "гідного вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих".
Символом Дня пам’яті є червоний мак і гасло "1939-1945. Ніколи знову". Червоний мак уособлює кривавий слід від кулі та вважається міжнародним символом пам’яті жертв усіх військових і цивільних збройних конфліктів.
У цей день ми віддаємо шану всім тим, хто у жорстокій битві виборював нашу свободу, хто захищав рідну українську землю від нацизму.
Нехай нашими духовними цінностями, нашими найвищими чеснотами стануть священна пам’ять і глибока повага до тих, хто пройшов страшну і сувору школу війни, хто у повоєнні роки відбудовував зруйновані міста та села, хто і сьогодні є для нас прикладом любові до Батьківщини, зразком витримки, мудрості й терпіння.
Ми з вдячністю згадуємо тих, хто віддав власне життя за щасливе майбутнє своїх нащадків.
Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.
Дякую за Ваш подвиг!