Грошова допомога, пільги та субсидії у разі неможливості їх виплати у районах проведення бойових дій будуть виплачуватися:

для тих, хто отримував виплати через банк (на картку) – Ощадбанк буде перераховувати кошти на банківський рахунок;

для тих, кому виплати доставлялися за місцем проживання – зможуть отримати переказ через міжнародну платіжну систему “MY TRANSFER”.

Фінансування виплат проводиться Міністерством соціальної політики на підставі наявних даних щодо одержувачів грошових допомог, пільг та житлових субсидій.

Якщо одержувачі не звернуться по отримання цих виплат протягом 60 календарних днів, кошти повернуться до Ощадбанку для їх повернення Міністерству соціальної політики.

Зарахування коштів здійснюється за умови збігу інформації про банківський рахунок, відкритий на ім’я особи, прізвища, імені, по батькові (за наявності), реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності) та відсутності у банку даних про смерть особи, набрання законної сили рішенням суду про визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим.

Протягом двох місяців з дати припинення чи скасування дії правового режиму воєнного стану буде проведена звірка інформації про виплачені грошові допомоги, пільги та житлові субсидії та у разі потреби проведений перерахунок їх розміру.

Особливості нарахування та виплати грошових допомог, пільг та житлових субсидій на період дії воєнного стану врегульовані постановою Кабінету Міністрів України від 07.03.2022 № 215.

За інформацією сектору «Полонське бюро правової допомоги»