Ринок газу: Хто за що відповідає

Дата: 29.10.2021 13:18

Внаслідок домовленостей із європейським енергетичним співтовариством Україна відокремила операторів газорозподільних мереж (операторів ГРМ) від безпосередньо компаній-постачальників блакитного палива.

Це відбулося задля гармонізації українського законодавства з європейським, а процес отримав назву  «анбандлінгу».

Відтак, наразі на ринку газу з кінцевими споживачами працюють два типи компаній – оператори ГРМ (колишні облгази, міськгази і райгази) та постачальники.

Отож, ТОВ "Хмельницькгаз Збут", що працює під брендом «ТВІЙ ГАЗЗБУТ», – постачальник блакитного палива. Зони відповідальності компанії:

• забезпечує купівлю газу для потреб клієнтів;
  • надає сервіси та консультації через центри обслуговування та онлайн;
  • інформує споживачів про ціну газу, порядок оплати, тощо;
  • реєструє споживачів на інформаційній платформі ринку газу;
  • ініціює виключення споживачів з інформаційної платформи ринку газу;
  • нараховує оплату за спожитий газ (надсилає платіжку), що сформована на основі обсягів споживання блакитного палива, отриманих виключно від Операторів ГРМ (облгазів/райгазів).

ТОВ "Хмельницькгаз Збут" не відповідає за доставку газу, а також не визначає обсяги використання блакитного палива кожним споживачем. Це компетенція операторів ГРМ.

АТ "Хмельницькгаз" та ПрАТ "Шепетівкагаз" – оператори газорозподільних мереж (оператори ГРМ) на теренах регіону. Підприємства не продають блакитне паливо, а лише, наче перевізники, доставляють його споживачам, а також:

• визначають споживання газу кожним споживачем - приймають та обробляють показники лічильників жителів області, а потім через платформу оператора ГТС надсилають обсяги палива, що використали краяни, постачальникам для формування рахунків;
  • утримують газові мережі та обладнання в робочому стані;
  • регулюють тиск в мережі, що спричиняє рух газу до споживача;
  • встановлюють лічильники газу та перевіряють їх роботу;
  • приймають аварійні виклики та усувають аварійні ситуації;
  • нараховують плату за доставку (розподіл) газу споживачам.

Нагадаємо, ТОВ «Хмельницькгаз Збут» забезпечує надійне та безперебійне постачання блакитного палива для жителів області вже понад шість років. Послугами підприємства користуються 409 тисяч домогосподарств.