Результати роботи в сфері представницької діяльності окружної прокуратури на території Понінківської ОТГ

Дата: 21.10.2021 16:59

За результатами вжитих заходів представницького характеру Шепетівською місцевою (в подальшому окружною) прокуратурою упродовж 2021 року в інтересах держави до Понінківської селищної ради заявлено 3 позови.

Зокрема, 01.06.2021 окружною прокуратурою заявлено позов зобов’язального характеру в інтересах держави щодо створення у складі ради служби у справах дітей. Водночас, рішенням сесії Понінківської селищної ради №16 від 16.03.2021 у складі виконавчих органів ради створено службу у справах дітей Понінківської селищної ради зі штатною чисельністю 2 працівники та затверджено Положення про відповідний орган ради.

Враховуючи, що селищною радою добровільно виконано позовні вимоги прокуратури, ухвалою суду від 07.04.2021 провадження в адміністративній справі закрито.

Крім того,  упродовж поточного року окружною прокуратурою до ТОВ «Солар Північ» в інтересах ДП «Понінківське», яке функціонує на території Понінківської громади заявлено 2 позови про визнання недійсними 2 договорів інвестування.

За результатами судового розгляду вказані позовні заяви задоволено та державному підприємству повернуто землі площею 1665 га, вартістю              119 232 тис. грн.

Значну увагу приділено стану законності у сфері незаконного надання земель сільськогосподарського призначення громадянам вдруге (подвійна приватизації).

Так, в поточному році за позовами прокуратури виконано 10  рішень судів вказаного характеру та повернуто в державну власність 20 га землі на загальну суму 530 тис. грн.

Результати роботи в сфері кримінального судочинства окружної прокуратури на території Полонській ОТГ

У провадженні СВ Шепетівського РУП ГУНП в області перебуває кримінальне провадження №12021244000000488 від 20.07.2021 за                           ч. 2 ст. 240 КК України за фактом незаконного видобутку піску на земельній ділянці з кадастровим номером 6823655400:01:001:0570, що розташована поблизу смт. Понінка Шепетівського району.

У кримінальному провадженні вжито вичерпних заходів щодо накладення арешту на спецтехніку.

Наразі в кримінальному провадженні визначається розмір шкоди завданої навколишньому природному середовищу внаслідок незаконного видобутку.