Маловодність та спекотні літні дні, інші суб’єктивні та об’єктивні фактори спричиняють погіршення екологічного стану водоймищ, що особливо відчувається в жарку пору року.  Цвітіння води у водоймищах, погіршення її якості та нестача кисню негативно позначається на водних об'єктах та представниках водної флори та фауни. Інформація про подібні випадки є досить частою в ЗМІ..

Щоб не допустити подібного, лабораторний підрозділ, що працює на території очисних споруд ТОВ "ПКПФ-УКРАЇНА" продовжує проводити щоденний забір води для здійснення лабораторно-інструментальних аналізів, щоб досягти максимальної якості стічних вод перед їх скидом у річку Хомора. 

У водоймах, та конструкціях аеротенків, що розташовані на території очисних споруд ТОВ «ПКПФ-Україна» і відіграють відповідну функцію у процесі біологічної очистки, утримуються різні види мікроорганізмів, що в процесі своєї життєдіяльності сприяють біологічній очистці стічних вод.  Але одним із вагомих показників покращення якості очистки води все ж являється сама природа, тож особливо радує велика кількість чайок, качок та лелек на біологічних ставках другої групи та у водоймі доочистки  структурних одиниць очисних споруд. Досить часто тут спостерігається присутність інших представників фауни, зокрема, бобрів.