Пошук

Деклараційна_кампанія_2021: які доходи необхідно задекларувати

Дата: 02.03.2021 16:48
Кількість переглядів: 375

Полонська ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій області інформує, що 01 січня 2021 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2020 року.

     Платникам податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) необхідно задекларувати отримані доходи, з яких не сплачено ПДФО і подати податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація) за минулий рік до 01 травня 2021 року.

     Податкова Декларація подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):

? особисто або уповноваженою на це особою;

? надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

? засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

     У разі надсилання податкової Декларації поштою, платник ПДФО зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, а при поданні податкової декларації в електронній формі – не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

     Звертаємо увагу, що фізичні особи – платники податків мають можливість подати Декларацію в електронній формі.

     Щоб подати Декларацію в електронному вигляді через Електронний_кабінет, платнику ПДФО необхідно отримати кваліфікований електронний підпис у Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС України або у іншого надавача електронних довірчих послуг.

    При направленні Декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися електронним сервісом в Електронному кабінеті, який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.

     Нагадуємо, що Податковим кодексом України встановлено, що обов’язковому декларуванню підлягають:

? доходи , з яких при нарахуванні або виплаті ПДФО не утримувався;

? доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо);

? спадок від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення та подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення;

? доходи від продажу інвестиційних активів;

? іноземні доходи.

      Податкову Декларацію до податкових органів за місцем своєї податкової адреси зобов’язані надати:

? фізичні особи – підприємці (далі – ФОП) про доходи, отримані від провадження господарської діяльності (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) у термін протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року);

? фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність у термін до 01 травня року, що настає за звітним;

? фізичні особи, які отримали доходи від неподаткових агентів, або доходи від податкових агентів, що не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування, у термін до 01 травня року, що настає за звітним.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь