Експрес-інформація «Про стан з виникненням пожеж та загибелі людей на них»

Дата: 25.01.2021 16:33

З початку року на Хмельниччині виникло 77 пожеж, на яких виявлено загиблими 8 громадян. Як свідчить статистика, найбільша кількість пожеж виникла в житловому секторі. Основними причинами пожеж є: порушення правил монтажу та експлуатації пічного опалення, необережне поводження з вогнем, порушення правил монтажу та експлуатації електромережі, куріння в ліжку.

Так, 20 січня в смт Гриців Шепетівського району на пожежі житлового будинку загинув 57-річний чоловік. Причина пожежі — порушення правил монтажу нагрівальних печей та димарів.

Через порушення правил пожежної безпеки при експлуатації нагрівальних приладів цього ж дня виникла пожежа житлового будинку на вулиці Газопровідній в місті Старокостянтинів. Під час гасіння пожежі бійці ДСНС врятували 83-річну жінку, 85-річний чоловік внаслідок займання загинув.

22 січня о 06:11 надзвичайники 15 Державної пожежно-рятувальної частини отримали повідомлення про пожежу житлового будинку в                       с. Майдан Голенищівський Летичівського району. Ймовірна причина загоряння – порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печей. На пожежі виявлено бездиханне тіло 79-річного чоловіка.

У зв’язку з цим Головне управління ДСНС України у Хмельницькій області вкотре закликає — свідомо ставтесь до власної безпеки та безпеки ближніх! Завжди дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань:

• слідкуйте за станом та справністю електромережі;
  • у разі виходу з приміщення не залишайте увімкненими телевізори, праски, обігрівачі тощо;
  • не паліть у ліжку;
  • не залишайте малолітніх дітей без нагляду та не дозволяйте їм брати до рук сірники;
  • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;
  • при використанні пічного опалення перевірте заходи безпеки і справність печі.

Пам'ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки може вберегти ваше життя та майно від вогню