Чинне антикорупційне законодавство передбачає обов’язок посадовців відкрито звітувати перед суспільством про свої доходи та витрати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Так, посадовець Полонського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Хмельницькій області, знаючи про необхідність подання е-декларацій про суттєві зміни у майновому стані, легковажно поставився до виконання вказаного обов’язку та безпідставно їх не подав.

Зокрема, вказана особа у 2018 році продала автомобіль, від реалізації якого отримала дохід, а у 2019 році придбала інше авто, сума видатків яких перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб.

Водночас, представник влади в установленому законом порядку не повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, за що на останнього складено два протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. 

Працівники Полонського відділу місцевої прокуратури у судовому порядку довели винуватість цієї особи у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, що передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП (порушення вимог фінансового контролю, що полягає у неповідомленні про суттєві зміни у майновому стані). Постановою суду на посадовця накладено стягнення у виді 3400 гривень штрафу.

 

Прокурор Полонського відділу

місцевої прокуратури                                                                        О. Сеньков