Полонським відділом Шепетівської місцевої прокуратури в ході вивчення законності використання земельних ділянок державної власності виявлено ряд порушень земельного та податкового законодавства.

         Зокрема, встановлено, що у двох договорах оренди земельних ділянок рекреаційного призначення державної власності застосовано ставку орендної плати на рівні 3% від її нормативної грошової оцінки, у той час як згідно положень Податкового кодексу України та Рішення Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади «Про затвердження ставок орендної плати за земельні ділянки на території Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади» мінімальний розмір ставок для земель для земель вказаної категорії встановлено на рівні 5 відсотків.

         Також, встановлено, що у одному із договорів оренди земельної ділянки водного фонду розмір орендної плати, у порушення ст. 288.5. Податкового кодексу України, є меншим ніж розмір земельного податку.

         Як наслідок заниження розміру орендної плати до місцевого бюджету не находить значна сума у вигляді орендної плати.

         Реагуючи на виявлені порушення, Полонським відділом місцевої прокуратури у поточному році підготовлено та скеровано на розгляд суду дві позовних заяви про приведення розміру орендної плати у відповідність до вимог податкового законодавства.

         У випадку задоволення вказаних позовних заяв, до місцевого бюджету громади щорічно надходитимуть додаткових 173 тис. грн. орендної плати за користування земельними ділянками державної власності.

 

Прокурор Полонського відділу

Шепетівської місцевої прокуратури                                                 О. Мацюк