Інформація щодо результатів діяльності Полонського відділу Шепетівської місцевої прокуратури в 2019 році

Дата: 07.02.2020 13:35
Кількість переглядів: 488

Фото без опису За результатами роботи правоохоронних органів Полонського району у 2019 році загалом вдалося знизити рівень злочинності на 9,6 % в порівнянні з 2018 роком. Знижено  показник вчинених кримінальних правопорушень на 10 тисяч населення – до 61,3 злочину, у той час як загальнообласний рівень склав – 79,2.

         У порівнянні із попереднім роком зменшилася кількість особливо тяжких злочинів на 62,5%, на 24,1% – тяжких злочинів, на 5,5% –  злочинів невеликої тяжкості. Вдалося зменшити на 20,7 % вчинення злочинів проти власності. Суттєво знижено рівень вчинення грабежів та шахрайств.

         Позитивних результатів досягнуто правоохоронними органами району при виявленні злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, яких в 2019 році виявлено 15, що у 2,5 разів більше ніж в попередньому році.

        Також правоохоронцями виявлено факти незаконного поводження зі зброєю на території району, 4 обвинувальні акти відносно місцевих жителів скеровано до суду де прокурорами доведено їх вину у вчиненні злочинів.

        Досягнуто позитивних результатів із запобігання підлітковій злочинності – у 2019 році неповнолітніми вчинено на 40% злочинів менше ніж у 2018 році.

         В 2019 році приділялася значна увага протидії корупції та незаконному використанню бюджетних коштів, зокрема, в поточному році розпочато 8 кримінальних проваджень у бюджетній сфері та 2 за фактами надання неправомірної вигоди.

         Окрім того, за участі працівників Полонського відділу Шепетівської місцевої прокуратури в суді розглянуто 8 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією. Відносно шести осіб судом винесено постанови, якими їх визнано винними за ст. 172-6 КУпАП - несвоєчасне подання декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру.

        В рамках здійснення функції представництва інтересів держави у суді упродовж 2019 року місцевою прокуратурою заявлено 19 позовів на загальну суму 1252,5  тис. грн., в тому числі 16 в порядку цивільного судочинства на суму 938,2 тис. грн., 1 –  господарського судочинства на суму 277 тис. грн. та 2 позови про відшкодування збитків завданих злочином на суму 37,3 тис. гривень.

          Значна увага приділялася земельним відносинам. Так, Полонським відділом місцевої прокуратури у 2019 році заявлено 14 позовних заяв про скасування протиправних наказів ГУ Держгеокадастру у Хмельницькій області про передачу земель у власність громадянам понад встановлену законом норму та витребування незаконно вибулих із державної власності земельних ділянок загальною площею 28 га, вартість яких складає 833,7 тис. гривень.

          Окрім того, Полонським відділом місцевої прокуратури заявлено до суду позов про скасування державної реєстрації права власності на земельну ділянку сільськогосподарського призначення площею 2 га, що знаходиться у межах м. Полонне, вартістю 104 тис. грн., оскільки така державна реєстрація здійснена на підставі недостовірних (підроблених) документів.

         За результатами розгляду судами заявлених прокуратурою позовів, у 2019 році задоволено 7 позовних заяв на суму 455 тис. грн. Реально виконано рішень судів на загальну суму 229 тис. гривень, фактично повернуто у власність держави 2 земельні ділянки загальною площею 4 га вартістю 138 тис. гривень.

        Прокурорами Полонського відділу Шепетівської місцевої прокуратури у 2019 році забезпечено процесуальне керівництво у 823 кримінальних провадженнях. На кінець 2019 року прокурорами здійснювалося процесуальне керівництво у 448 кримінальних провадженнях, у яких не прийнято кінцеве рішення.

        Під час організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням прокурорами відділу слідчим надано 134 письмові вказівки на проведення слідчих дій, погоджено та скеровано до суду 138 обвинувальних актів.

       Виконуючи функцію підтримання обвинувачення в суді, прокурорами відділу місцевої прокуратури забезпечено участь в розгляді 128 кримінальних проваджень судами, а також забезпечено участь у 17 справах з розгляду інших питань пов’язаних з виконанням вироку.

        За підтримання обвинувачення прокурорів Полонського відділу місцевої прокуратури судами ухвалено 105 вироків, якими осіб визнано винними у вчиненні злочинів, в тому числі 37 вироків на підставі угод, з яких 12 – про визнання винуватості.

        Здійснюючи нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян внесено 9 вказівок, які розглянуто і задоволено.

        Впродовж 2019 року розглянуто 100 звернень громадян, з яких 77 направлено до інших відомств для вирішення, в інших надано роз’яснення.

        Робота Полонського відділу місцевої прокуратури 144 разів висвітлювалася в засобах масової інформації, з яких 33 в друкованих ЗМІ, 111 – в мережі Інтернет.

 

Начальник Полонського відділу
Шепетівської місцевої прокуратури                                               Р. Семенюк


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь