Європейський тиждень імунізації 2024 . Факти про вакцинокеровані хвороби

Дата: 23.04.2024 10:26
Кількість переглядів: 20

В Україні з 24.04.2024 по 30.04.2024 рік буде проходити «Європейський тиждень імунізації 2024».

               За підсумками 2023 року рівень охоплення щепленнями в Україні залишається нижчим за рекомендований Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Основними причинами є міграція населення під час війни та стрімке зростання кількості відмовників до проведення профілактичних щеплень як серед дитячого так і серед дорослого населення. Враховуючи постійний ефект накопичення нещеплених осіб то найближчим часом можна очікувати повернення спалахів та епідемій, якщо ситуація докорінно не зміниться.

              Водночас вакцинація є однією з головних складових громадського здоров’я. Щороку щеплення рятують 2–3 мільйони дитячих життів у всьому світі. Не щеплені ж діти ризикують захворіти, а деколи й померти від наслідків захворювань. Тож важливо робити профілактичні щеплення вчасно. Особливо під час війни, адже медична система зараз долає нові виклики, і важливо не перевантажувати її додатково.

              Сьогодні держава забезпечує вакцинацію проти 10 захворювань: туберкульозу, вірусний гепатит B,  дифтерії, правцю, кашлюку, поліомієліту, гемофільної інфекції,  кору, епідемічного паротиту, краснухи. Вакцинація в Україні проводиться у відповідності до Календаря щеплень, який розроблено з урахуванням міжнародного досвіду, і на сьогодні, за умови його дотримання, він є найоптимальнішим для забезпечення повноцінного імунітету.

             Усі щеплення проводяться у кабінетах щеплень при лікувально-профілактичних закладах тільки зареєстрованими в Україні вакцинами, які пройшли контроль на відповідність державних та міжнародних стандартів.

            Що таке вакцинація?  Вакцинація – це найефективніший засіб захисту проти інфекційних хвороб. Основним принципом вакцинації є те, що людині вводиться послаблений чи вбитий мікроорганізм, щоб стимулювати вироблення антитіл для боротьби зі збудником хвороби.

Вакцинація буває як однократною (кір, паротит, краснуха, туберкульоз) так і багатократною (поліомієліт, дифтерія, кашлюк, правець). Кратність говорить про те, скільки дитина має отримати вакцини для вироблення імунітету. Небезпечно переривати почату схему вакцинації, особливо проти дифтерії, оскільки недостатня кількість вакцини може призвести не до вироблення імунітету, а до неадекватної реакції при зустрічі зі збудником, що небезпечніше, ніж прості захворювання. Тому, якщо почали робити щеплення, то зробіть їх повністю.

Ревакцинація – захід, спрямований на підтримання імунітету, виробленого попередніми вакцинаціями. Зазвичай проводяться через декілька років після вакцинації.

           Батьки повинні знати про можливі негативні наслідки вакцинації для дітей (про це має розповісти ваш лікар) й обов’язково проконсультуватись з цього приводу із спеціалістом. Перед щепленням малюка обов’язково має оглянути лікар. Якщо дитина хвора, то потрібно почекати до її повного одужання, потім знову піти на прийом до лікаря і тільки тоді, якщо все добре, зробити щеплення.

          Всі дорослі потребують імунізації для попередження серйозних захворювань, які можуть призвести до порушення стану здоров’я, тимчасової втрати працездатності та фінансових збитків. На жаль, міф про те, що вакцинація нібито потрібна лише дітям, залишає багато дорослих людей беззахисними перед небезпечними хворобами. Наша імунна система починає працювати менш ефективно, тож ризик певних захворювань зростає. Крім того, літні люди часто мають супутні захворювання (наприклад, серцево-судинні захворювання, хронічні респіраторні захворювання тощо), тож є особливо вразливими до інфекційних хвороб і мають підвищений ризик їх тяжкого перебігу. Тому дорослі мають не лише вакцинуватися згідно Національного календаря щеплень, а й за потреби отримувати додаткові щеплення.

      Бережіть себе і своїх рідних.

 

Полонське відділення

ДУ «Хмельницький ОЦКПХ МОЗ»


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь