Впродовж січня-березня 2024 року у Шепетівському районі Хмельниччини відбудеться серія виїзних профілактичних заходів для дітей та дорослих “Подбай про себе!”.

Дата: 15.02.2024 08:16
Кількість переглядів: 28

У громадах Шепетівського району лікарі обстежуватимуть і вакцинуватимуть від хвороб дітей та дорослих.

 Впродовж січня-березня 2024 року у Шепетівському районі Хмельниччини відбудеться серія виїзних профілактичних заходів для дітей та дорослих “Подбай про себе!”.  

Під час цих заходів у громади Шепетівського району приїжджатимуть мобільні бригади, які складатимуться із сімейного лікаря та вузькопрофільних спеціалістів, зокрема, невролога, психолога, офтальмолога, кардіолога. Усі охочі зможуть отримати у них безоплатну консультацію.  

 Також на місці можна буде визначити рівень кисню та цукру у крові, виміряти артеріальний тиск, вирахувати індекс маси тіла, протестуватися на вірусні гепатити та ВІЛ, пройти електрокардіографію та флюорографію.  

Діти та дорослі матимуть змогу вакцинуватися від небезпечних інфекційних хвороб, що входять до Національного календаря профілактичних щеплень України, та коронавірусної хвороби. 

«Протягом попередніх років ми спостерігали в Україні спалахи небезпечних інфекційних хвороб, запобігти яким можна завдяки вакцинації. Зокрема, у 2021-2022 році був зафіксований спалах поліомієліту, у 2023 році реєстрували випадки кору, знаємо про непоодинокі випадки дифтерії та правцю. І фіксуємо їх як серед дітей, так і серед дорослих. На жаль, деякі з них призвели до важких ускладнень для здоров’я, а окремі – закінчилися смертю. Тому дуже важливо нагадати нашим мешканцям, що щеплюватися, і особливо у часи війни вкрай важливо, –  зазначив генеральний директор Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Микола Габрикевич. – Таким чином ми можемо зменшити навантаження на медичні заклади і зберегти більше життів українців. Бо ж після нашої перемоги необхідно буде відбудовувати країну!»  

Також у рамках проєкту відбудеться низка круглих столів за участі керівництва ОТГ, представників депутатського корпусу громад Шепетівського району, старост сіл, керівників закладів охорони здоров’я, культури, молоді та спорту, закладів освіти різних рівнів, голів рад шкіл, очільників підприємств комунальної та приватної форм власності на території громад, сімейних лікарів, активістів та лідерів думок, представників громадських та неурядових організацій.  

“Мета зустрічей — заручитися підтримкою лідерів громад для того, щоб популяризувати здоровий спосіб життя, здорове харчування та профілактичні щеплення. Це є запорукою розбудови здорової громади, - зауважила керівниця проекту Наталія Ткачук, -  Захистити себе і свою дитину від небезпечних хвороб можливо і просто, аніж лікувати та боротися з тяжкими ускладненнями”. 

 Крім цього, фахівці Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб проведуть кілька тематичних тренінгів для медичних працівників центрів первинної медико-санітарної допомоги Шепетівського району. Бо саме вони найбільше контактують з батьками та є авторитетом у питаннях профілактики хвороб та вакцинації.  

А щоб дізнатися, як добре місцеві мешканці обізнані про профілактичні щеплення та стан свого здоров’я, організатори мають намір провести опитування.    

 Матеріал підготовлено у рамках проєкту Українського Католицького Університету (УКУ) за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та уряду Бельгії. Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію УКУ, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) або уряду Бельгії. 

#ВакцинованіЗахищені

Спікери: Микола Іванович Габрикевич– генеральний директор ДУ "Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України", головний державний санітарний лікар Хмельницької області;

Наталія Євгеніївна Ткачук - заступник генерального директора  по роботі з органами місцевого самоврядування та комунікації ДУ "Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України", керівник проекту "Подбай про себе!"; 

Олена Володимирівна Козар — завідувач відділу імунопрофілактики ДУ "Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України".


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь