Профілактика вітряної віспи

Дата: 29.08.2023 15:51
Кількість переглядів: 115

В сучасних умовах значущість вітряної віспи для громадського здоров'я обумовлена її широкою поширеністю, високими показниками захворюваності (до 775 на 100 тис населення), значною ймовірністю важкого клінічного перебігу, ускладнень, які можуть призводити до летальних наслідків, а також захворювання вагітних жінок і розвитку вроджених форм інфекції. Щороку у світі реєструється 80-90 мільйонів випадків захворювання на вітряну віспу. Захворювання зазвичай протікає доброякісно, але ускладнення виникають у 1 з 50 осіб.

Найпоширенішими ускладненнями вітряної віспи є вторинна бактеріальна інфекція шкіри, пневмонія та розлади центральної нервової системи.

Сприйнятливість до вірусу вітряної віспи дуже висока – захворюваність складає майже 100% дітей, які не мають імунітету до неї. Це означає, що якщо людина, що не має імунітету, поспілкувався з хворим, то він практично гарантовано

захворіє. З організму хворого вірус виділяється з крапельками слини при розмові, кашлі і диханні.

З потоком повітря він заноситься і в інші приміщення. Через те, що вірус нестійкий у зовнішньому середовищі, він не передається через предмети або через третіх осіб.

Найчастіше хворіють діти до 14 років, які відвідують дитячий садок або школу - місця з великим скупченням людей (діти і школярі, саме ці категорії створюють колективи -= дитячі садки, інтернати, школи).

Вітряна віспа - дуже контагіозне захворювання. Вірус передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом. З потоком повітря вітрянка може поширюватися на великі відстані (до 20 м).

На даний час, профілактика – є основним методом боротьби з вітряною віспою.

Вакцинація використовується для профілактики вітряної віспи. Вакцина вводиться двічі з інтервалом щонайменше шість місяців. Невакциновані діти та

дорослі, які зазнали впливу вірусу, майже напевно захворіють на вітряну віспу.

Яким би несерйозним захворюванням не здалася вітряна віспа, профілактика обов'язково повинна проводитися.

У деяких випадках після контакту з вірусом лікар може порекомендувати екстрену вакцинацію проти вітряної віспи. Це може запобігти виникненню хвороби або зменшить її тяжкість.

Відповідно до розділу ІІІ «Рекомендовані щеплення» наказу МОЗ України від 16.09.2011 № 595 «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів (із змінами, внесеними наказами МОЗ від 11.08.2014 № 551, від 26.09.2016 № 996, від 18.05.2018 № 947, від 23.04.2019 № 958) з метою профілактики вітряної віспи насамперед вакцинують такі групи:

  • здорові діти, які досягли 12-місячного віку і не хворіли на вітряну віспу;

діти під час вступу до дитячого дошкільного закладу та школи, які раніше не хворіли на вітряну віспу;

  • працівники охорони здоров’я та освіти, які мають високий ризик інфікування і не хворіли на вітряну віспу.

Вакцина вводиться двічі, з інтервалом щонайменше 6 місяців. Невакциновані діти та дорослі, які мали контакт з вірусом, майже напевно захворіють на вітрянку.

Повторне захворювання на вітрянку малоймовірне, адже після перенесеної інфекції залишається тривалий імунітет.

Щеплені люди при значному зниженні імунітету можуть захворіти у легкій формі та з маловираженими симптомами.

До слова, позитивним є досвід вакцинації у США, де впродовж п’яти років (1995–1999) знижено захворюваність на вітряну віспу на 80%. Створений імунітет після щеплення вакциною достатньо тривалий. За результатами досліджень в США та Японії, післявакцинальний імунітет залишається напруженим 20 років після щеплення.

 

По Полонській та Понінківській ОТГ за 7 місяців 2023р. зареєстровано 13 випадків вітряної віспи.

Ми бажаємо Вам та Вашим дітям здоров'я!

 

Полонське відділення

ДУ «Хмельницький ОЦКПХ МОЗ» 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь