Закон №3219: застосування штрафних (фінансових) санкцій з 01 жовтня 2023 року

Дата: 14.08.2023 17:32

Головне управління ДПС у Хмельницькій області повідомляє, що у зв’язку з прийняттям Закону України від З0 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (далі - Закон № 3219) суб’єкти господарювання звільняються від відповідальності за порушення вимог Закону № 265 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», які вчинені ними у період з 01 січня 2022 року до 01 жовтня 2023 року. За порушення порядку здійснення розрахункових операцій, вчинені в період з 01 січня 2022 року по 30 вересня 2023 року включно, штрафні (фінансові) санкції застосовуватись не будуть.

Звільнення від відповідальності за порушення вчинені з 01.01.2022 по 30.09.2023 не стосується трьох видів діяльності:

- продаж підакцизних товарів;

- діяльність з купівлі/продажу іноземної валюти;

- діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор.

В подальшому, з 01 жовтня 2023 року штрафні (фінансові) санкції застосовуються до всіх суб’єктів господарювання за вчинені ними порушення вимог Закону № 265 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».