Нарада з персоналом харчоблоків та медичними сестрами закладів загальної середньої освіти Понінківської селищної ради

Дата: 11.08.2021 10:45

06.08.2021 року відділом освіти Понінківської селищної ради було проведено нараду з працівниками харчоблоків ЗЗСО та медичним персоналом щодо підготовки до впровадження Нових норм харчування у закладах освіти.

Розглянуто оновлену нормативно-правову базу:

1. Лист МОН України №1/9-394 від 04.08.2021 року «Про реформу шкільного харчування»;

2. Лист МОЗ України 26-04/18273/2-21 від 22.06.2021 року «Дотримання норм харчування у закладах освіти»;

3. Постанову Кабінету Міністрів України №305 від 24.03.2021 року «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку».

Доведено до відома спільний лист МОЗ та МОН 26-04/19995/2-21 від 07.07.2021 року «Щодо окремих питань організації харчування у 2021-2022 роках у закладах дошкільної, загальної середньої освіти», у якому зазначено, що у зв’язку з труднощами з організацією закупівель харчових продуктів, МОЗ спільно з МОН розробили проєкт необхідних змін до постанови №305, п.4, що передбачає встановлення гнучкого перехідного періоду на нові норми харчування у період з 01 вересня 2021 року до 01 січня 2022 року.

Однією зі стратегічних цілей розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у закладі освіти є розбудова системи здорового харчування, формування культури харчування та правильних харчових звичок. Реформування системи шкільного харчування відбувається за ініціативи та під патронатом Першої леді України Олени Зеленської.

Наразі у закладах освіти Понінківської селищної ради здійснюється:

1. Впровадження системи ХАССП;

2. Проведено внутрішній моніторинг;

3. Співпраця з органами Держпродспоживслужби;

4. Розглянуто і взято до уваги нові нормативні акти;

5. Частково оновлено технологічне обладнання на харчоблоках;

6. Постійні навчання та консультації фахівців;

Контроль за якістю продуктів харчування та постачальниками.