УВАГА! Весняні первоцвіти зривати та продавати ЗАБОРОНЕНО!

Дата: 02.03.2020 16:16
Кількість переглядів: 469

Фото без опису

Щовесни на території України великих обсягів набуває торгівля ранньоквітучими весняними рослинами – так званими первоцвітами. Масовий збір на продаж рідкісних рослин призводить до послаблення, а у невеличких місцезростаннях до повного пригнічення насіннєвого поновлення. Крім цього, дуже часто первоцвіти знищуються з кореневою частиною, що призводить до фізичного знищення популяцій.

Так, частиною 4 статті 9 Закону України «Про рослинний світ», торгівлю лікарськими і декоративними видами рослин (конвалія звичайна), зібраних в порядку загального використання природних рослинних ресурсів, заборонено.

Також, торгівля на ринках рослин занесених до Червоної книги України, дикорослих рослин, заборонена відповідно до абзацу 5 пункту 41 Правил торгівлі на ринках, що затверджені спільним наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної податкової адміністрації України, Державного комітету стандартизації, метрології та сертифікації України № 57/188/84/105 від 26.02.2002 (зареєстровані в Міністерстві юстиції України 22.03.2002 за  № 288/6576).

За даний вид правопорушення передбачена адміністративна відповідальність.

Відповідно до частини 1 статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (справу про адміністративне правопорушення розглядає суд), за порушення порядку придбання, збуту об’єктів рослинного світу, тягне за собою накладення штрафу в розмірі від 510 грн  до 1700 грн  з конфіскацією об’єктів рослинного світу.

За ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі  від 1700 грн до 3655 грн з конфіскацією об'єктів рослинного світу (ч.2 ст.88-1 КУпАП).

У разі затримання громадян при незаконному вилучені ними з природного середовища  видів рослин занесених до Червоної книги України, адміністративна відповідальність наступає за статтею 90 КУпАП, і тягне за собою накладення штрафу у розмірі від 340 до 510 грн з конфіскацією незаконно добутих об'єктів рослинного світу (адміністративну справу розглядає суд).

Крім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2012 № 1030 «Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)», громадянину окрім сплати штрафу, необхідно буде компенсувати шкоду за кожний екземпляр незаконно зібраної червонокнижної рослини (білоцвіт весняний – 49 грн., підсніжник білосніжний /звичайний/, шафран Гейфелів, цибуля ведмежа /черемша/ – 62 грн.)

Згідно із частиною 1 статті 69 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», шкода заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації в повному обсязі.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь