Конституція України визначає захист Вітчизни обов’язком кожного громадянина України, найважливішою функцією держави.

Одним із обов’язкових елементів державності країни, атрибутом її самостійності є Збройні сили. Готовність Збройних сил України до виконання своїх функцій значною мірою залежить від її особового складу, зокрема підготовленості молоді до проходження військової служби.

Відповідно до Постанови Кабінету міністрів України від 26 лютого 2020 року №143 з 01 вересня 2020 року назву навчального предмета «Захист Вітчизни» змінено на «Захист України». Він вивчається на підставі діючого законодавства та входить до складової  Типових навчальних планів, затверджених наказом МОН України.

На виконання Положення про допризовну підготовку відділом освіти Понінківської селищної ради проведено нараду з викладачами предмета «Захист України» Понінківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №1, гімназія» та Буртинської ЗОШ І-ІІІ ст.

Звернено увагу на нормативно-правову базу організації допризовної підготовки, формування в учнів життєво необхідних знань щодо захисту України, а також системного уявлення про військо-патріотичне виховання.