Понінківська громада
Полонський район, Хмельницька область

50 років Будинку культури

Історичні документи стверджують, що наприкінці 19 ст. при Понінківській паперовій фабриці було побудовано клуб, доступ до якого мали лише представники фабричної адміністрації. У 1892 році на зібрані кошти робітників було побудовано перший робітничий клуб. Свої витоки культурне життя селища розпочало в стінах цього закладу, за роки його існування тут працювали танцювальні, вокальні, драматичні гуртки. Адміністрація паперової фабрики завжди приділяла особливу увагу розвитку інфраструктури селища Понінка, і в 1967 році було побудовано приміщення Будинку Культури на 650 місць. В цьому закладі проходили всі фабричні урочистості та святкові заходи, працювали різні гуртки та секції. На день сьогоднішній БК є комунальною власністю селища і потребує значних капіталовкладень для свого ремонту. Але це не зупинило ініціативних та активних відродити гарні традиції і знову поринути у святкову атмосферу.